Gigabyte má nové BIOSy pro AMD Smart Access Memory a Rage Mode

Gigabyte má nové BIOSy pro AMD Smart Access Memory a Rage Mode
, , aktualita
Společnost Gigabyte přišla s novými verzemi BIOSů pro své desky s čipovými sadami AMD 500 Series, které nově podporují AMD Smart Access Memory a Rage mode. Těšit se tak můžeme na porci výkonu navíc. 
K oblíbeným
reklama
O funkci AMD Smart Access Memory už toho bylo řečeno dost. Jedná se v základu o funkci Resizable BAR Support patřící do výbavy sběrnice PCI Express, která slouží k tomu, aby procesor měl možnost využít celou paměť grafické karty, díky čemuž pak hráč může získat o něco vyšší snímkovací frekvenci. Především jde o to, že při využití podporovaného hardwaru je to funkce, která nám přidá výkon, a to v podstatě zdarma. 
 
 
Pokud tedy už někdo je vyzbrojen vhodným hardwarem, potřebuje už jen aktuální BIOS a právě takového se mu už v případě desek Gigabyte s A520, B550 či X570 právě dostává. Dle tiskové zprávy potřebujeme ještě procesor AMD Ryzen 5000 a grafickou kartu Radeon RX 6000. Čili většina zákazníků se může nad těmito požadavky leda ironicky pousmát, ovšem pokud jde o nové BIOSy, pak ty krom nových funkcí obsahují také nejnovější AMD AGESA ComboV2 1.1.0.0 C a na některých deskách jsou i další novinky jako slíbené lepší taktování pomocí FCLK a jiné. 
 
 
Až tedy budou nové procesory firmy AMD pořádně k dostání a v případě Radeonů RX 6000 budeme mít alespoň šanci si některý koupit, bude na nás tato funkce už čekat. V rámci BIOSů moderních desek firmy Gigabyte pak bude stačit v záložce Settings nastavit Re-Size BAR Support na Auto a dále se o nic nestarat. 
 
Nový BIOS si můžete jako obvykle stáhnout od firmy Gigabyte z produktových stránek (záložka Support) a poté jej instalovat buď přímo z nastavení BIOSu a pokud má daná deska k dispozici funkci Q-Flash Plus, je možné novou verzi nainstalovat i na desku bez procesoru, pamětí či grafické karty, což se může hodit, pokud se zrovna stane, že potřebujeme nainstalovat nový BIOS na desku, pro niž nemáme k dispozici procesor, s nímž by se dokázala se svým aktuálním BIOSem spustit.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala