Gigabyte: nová AGESA i pro první generaci desek napravuje chyby SMM Callout

Gigabyte: nová AGESA i pro první generaci desek napravuje chyby SMM Callout
, , aktualita
Společnost Gigabyte ve své tiskové zprávě přislíbila nejnovější mikrokódy v nových verzích BIOSů, které už začíná nabízet pro své základní desky. Patří mezi ně přitom i první generace, čili desky s čipsety X370, B350 a A320. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte přichází s novými verzemi BIOSů i kvůli bezpečnostním chybám zvaným SMM Callout, ovšem firma mluví také o vyšším výkonu či stabilitě. Vedle toho pak jde rovněž o podporu zbrusu nových procesorů AMD Ryzen 3000 XT, kterou tak získáme i pro staré modely desek vybavené čipovými sadami X370, B350 a A320. 
 

Čipová sada Verze BIOSu Vypuštění betaverze BIOSu  Vypuštění finální verze BIOSu
X570 F20 a novější polovina června
(k dispozici)
polovina července
B550 F2 a novější * polovina června
(k dispozici)
polovina července
X470 F51 a novější polovina července konec července
B450 F51 a novější * polovina července konec července
X370 F50 a novější polovina července konec července
B350 F50 a novější polovina července konec července
A320 F50 a novější * polovina července konec července
 
Co se týče poznámky pod hvězdičkou, jde o doporučení nejdříve aktualizovat BIOS na verzi F4 v případě B550 AORUS MASTER, na verzi F2 v případě B450M H a na F2 v případě A320M HD3 (pokud už není nainstalována novější). 
 
Gigabyte hlásí, že chyby SMM Callout jsou spojeny s APU společnosti AMD vypuštěnými na trh mezi lety 2016 a 2019, čili pro uživatele procesorů (CPU) Ryzen nejde o nutnost. Nové verze BIOSů pak v sobě zahrnují mikrokódy AMD AGESA Combo V2 1.0.0.2 a Combo V1 1.0.0.6.
 
Zatím jsou tak dle tabulky k dispozici jen betaverze nových BIOSů a navíc jen pro nejnovější desky s čipsety X570 a B550. Ty se také nejdříve, a to někdy v polovině tohoto měsíce, dočkají finálních verzí a na jeho konci přijdou i finlní verze pro desky s X470 až A320. Lze také očekávat, že v případě ostatních výrobců základních desek to bude podobné. 
 
Zdroj: TZ Gigabyte via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu
Společnost ICON začala pro amerického developera 3Strands stavět domy pomocí 3D tisku. Ty by měly být bezpečnější, být odolnější vůči požáru a jiným přírodním živlům. Po Mexiku tak jde o druhý velký projekt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů