www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte ohlásil hned pět herních LCD série G a k tomu novou klávesnici

Gigabyte ohlásil hned pět herních LCD série G a k tomu novou klávesnici
, , aktualita
Gigabyte tak netroškaří a přináší na trh rovnou pět monitorových novinek, které všechny spadají do herní řady G. Máme tu celkem dva ploché displeje a zbývající tři mají prohnutou obrazovku. Nakonec se podíváme na klávesnici K1. 
K oblíbeným
reklama
Máme tu tedy kvintet nových monitorů Gigabyte G-Series, přičemž modely G27F a G27Q mají ploché obrazovky a G27FC, G27QC a G32QC je mají prohnuté. Všechny se pak mají dostat na trh během tohoto kvartálu, čili nejpozději v průběhu června a jde o úhlopříčky 27 a 32 palců, respektive 32palcový je pouze jeden a zbývající se dělí na dva 27" ploché a prohnuté. 
 
 
Z označení monitorů firmy Gigabyte se dozvíme právě i to, zda je daný model prohnutý, nebo ne a také jaké má rozlišení. Prohnutou obrazovku představuje písmeno C a před ním pak je písmeno značící rozlišení, a to zde buď 1080p (F), nebo 1440p (Q).  
 
 
Ve všech případech tu máme také synchronizaci obrazu, a to většinou FreeSync Premium, pouze G32QC má Premium Pro, přičemž maximálně to je 165 Hz. Odezvu mají všechny modely shodnou, a to 1ms MPRT a barvy vypadají slušně s alespoň 117% pokrytím prostoru sRGB a 92% DCI-P3. Nejlepším je v tomto případě opět model G32QC, který jako jediný nabízí i VESA DisplayHDR 400. Na druhé straně jako jediný nemá vestavěné reproduktory, což ale moc nezabolí. Z tabulky se ovšem nedozvíme, že ploché modely využívají panely typu IPS a prohnuté spoléhají na VA. 
 
Jako obvykle tu pak máme řadu herních funkcí jako Black Equalizer, Aim Stabilizer, GameAssist či jiné. Podívejme se ale už na klávesnici Gigabyte Aorus K1, jež má představovat jednoduchou periferii bez speciální výbavy, o což se v poslední době snaží hodně výrobců. Dříve letěly modely s klávesami navíc, multimediálními tlačítky, USB huby, displeji, konektory, atd. Dnes jsou to naopak modely s prostým rozložením a tím je i K1.
 
 
Gigabyte zde nabízí jednotlivě barevně podsvícené klávesy s dobře známými tlačítky Cherry MX Red (lehký lineární stisk). Všechny jsou programovatelné a řada z nich má speciální funkci využitelnou pomocí přepínače. Nastavení se pak uloží do palubní paměti. 
 
 
Potřebnou součástí klávesnice Aorus K1 tak je i software pro nastavení, kde si můžeme měnit styl podsvícení, tvořit makra, atd. To vše již dobře známe, takže K1 nepřináší nic nového a asi nelze očekávat, že by nabídla i nějaké opravdu smysluplné využití RGB podsvícení. 

 
Zdroj: Gigabyte (LCD, Aorus K1)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář