reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte ohlásil malé desktopy BRIX s Jasper Lake

10.5.2021, Jan Vítek, aktualita
Gigabyte ohlásil malé desktopy BRIX s Jasper Lake
Sám Intel chce dostat na trh své počítače NUC s Jasper Lake dokonce až na začátku příštího roku, ovšem to nebrání firmě Gigabyte, aby nabídla svou alternativu dříve, a to v podobě malinkých BRIX. 
Intel totiž počítá s procesory jako Pentium Silver J6005, které ještě nebyly představeny, zatímco Gigabyte prostě využije procesor Pentium Silver N6005 a jiné, které jsou již oficiálně na trhu od začátku roku. V obou případech půjde o 10nm čipy Jasper Lake a těžko říci, zda mezi řadou J a N bude vůbec nějaký významný rozdíl. 
 
 
Nové Gigabyte BRIX víceméně odpovídají klasickým rozměrům počítačů NUC a konkrétně jde o 119 x 113 x 47 mm. Vedle procesoru Pentium Silver využijí z řady Jasper Lake ještě Celerony a i díky podpoře paměti DDR4-2933 slibují vysoký nárůst výkonu oproti předchozí generaci s Gemini Lake. Grafický výkon má být dokonce až 2,5násobný (3D grafika). 
 
 
Uvnitř těchto počítačů najdeme místo pro jedno 2,5" zařízení (9,5 mm), dále pro M.2 SSD a vedle toho SO-DIMM pro zmíněné DDR4-2933, ale pouze v jednom modulu s kapacitou až 16 GB. Na dvoukanálové zapojení pamětí tak můžeme bohužel zapomenout. Znamená to také, že jde o barebone, pro nějž si musíme paměť a SSD/HDD dokoupit. 
 
Mezi rozhraní zde patří HDMI 2.0a, mini DisplayPort 1.2a, USB 3.0 včetně typu C, dále tu máme ve výbavě Intel Dual Band Wireless-AC 3168 s Bluetooth, audio založené na Realtek ALC255 a napájení samozřejmě zajistí externí 19V adaptér (19 V). 
 
Gigabyte ale v tiskové zprávě neuvádí, kdy chce tyto počítače vyslat na trh a za jaké ceny.  
Zdroj: VideoCardz


reklama
reklama