Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte poskytne na problémové desky doživotní záruku

29.12.2011, Jan Vítek, aktualita
Gigabyte poskytne na problémové desky doživotní záruku
Včera jsme přišli se zprávou, dle níž Gigabyte stahuje z trhu své základní desky X79-UD3, X79-UD5 a G1.Assassin 2 určené pro procesory Sandy Bridge-E do socketu LGA 2011. Výrobce se chytl za nos poté, co několika uživatelům při pokusech...
Včera jsme přišli se zprávou, dle níž Gigabyte stahuje z trhu své základní desky X79-UD3, X79-UD5 a G1.Assassin 2 určené pro procesory Sandy Bridge-E do socketu LGA 2011. Výrobce se chytl za nos poté, co několika uživatelům při pokusech o přetaktování bouchly MOSFETy a začal svolávat zpět zmíněné modely. Uživatelé mají možnost si desku nechat vyměnit, nebo si stáhnout aktualizovaný BIOS verze F7 a připravit se o možnosti k přetaktování, výměnou za což by měla být bezproblémová funkčnost.

A právě ti, kteří se rozhodnou si svou desku ponechat, by se i tak mohli ptát, zda dříve nebo později se jim jejich deska stejně nepoškodí, neboť problém měl spočívat i v kvalitě součástek. Pro ně si Gigabyte přichystal pádné ujištění v podobě nabídky doživotní záruky. Zároveň také oznámil, že celý problém byl způsoben pouze špatnou verzí BIOSu, která neměla nastaveny limity hodnot používaných k přetaktování. Takže dle tohoto vysvětlení by měli všichni uživatelé, kteří skončili se spálenými deskami, provozovat své systémy s nebezpečným nastavením.

Zda tomu opravdu tak je, nebo používané součástky pro napájení procesorů nejsou zase tak kvalitní, jak tvrdila původní zpráva, to již zde řešit nebudeme.

Zdroj: techPowerUp