reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte představuje dvě nové základní desky pro Ivy Bridge

5.3.2012, Štepán Veselý, aktualita
Gigabyte představuje dvě nové základní desky pro Ivy Bridge
Gigabyte si připravil dvě nové základní desky určené pro procesory Ivy Bridge. Nejsou primárně zaměřeny na hráče a používají čipset Z77. Jejich označení jsou GA-Z77X-UD3H a GA-Z77X-UD5H. První jmenovaná deska má čtyři porty SATA 3,0 Gbps...
Gigabyte si připravil dvě nové základní desky určené pro procesory Ivy Bridge. Nejsou primárně zaměřeny na hráče a používají čipset Z77. Jejich označení jsou GA-Z77X-UD3H a GA-Z77X-UD5H. První jmenovaná deska má čtyři porty SATA 3,0 Gbps a dva SATA 6,0 Gbps, zatímco na druhé se nachází ještě další tři SATA 6,0 Gbps prostřednictvím dvou řadičů Marvell.
Na modelu GA-Z77X-UD3H je přítomno i rozhraní mSATA, možnost vyvedení čtyř portů USB 2.0, konektory FireWire a šesti portů USB 3.0 prostřednictvím hubů VLI USB 3.0. Na zadním panelu této desky nalezneme dva porty USB 2.0, čtyři USB 3,0 jeden FireWire, dva gigabitové Ethernety, konektor eSATA a 7.1zvukový čip s portem S/PDIF. Jsou zde i výstupy DisplayPort, HDMI, DVI a D-Sub.

Ve výbavě se nachází dva sloty PCIe 3.0, x16 mezi kterými je sdíleno 16 linek, třetí slot připojený k čipsetu pomocí rozhraní PCIe 2.0 x4 a možnosti pro přetaktování, jako například body pro čtení napětí.
Druhá deska, tedy Z77X-UD3H, bude o něco levnější. Tato změna ceny se projevuje kupříkladu v návrhu desky, kdy je například design PWN zjednodušen, nejedná se ale o žádné limitující změny. Stejně i použité chlazení je méně složité, konkrétně zde nejsou trubice heatpipe.

Nakonec chybí rozhraní FireWire a počet konektorů USB 3.0 pro vyvedení byl snížen na jeden (USB 2.0 je zastoupeno 6 porty). Na zadním panelu je možné nalézt jeden Gigabitový Ethernet, 7.1zvukový čip s optickým výstupem S/PDIF, grafické výstupy, šest portů USB 3.0 a konektor PS/2. Další specifikace zůstaly nezměněny.

Ceny těchto základních desek nebyly prozatím oznámeny.

Zdroj: Softpedia.com
reklama