Gigabyte představuje dvě nové základní desky pro Ivy Bridge

Gigabyte představuje dvě nové základní desky pro Ivy Bridge
, , aktualita
Gigabyte si připravil dvě nové základní desky určené pro procesory Ivy Bridge. Nejsou primárně zaměřeny na hráče a používají čipset Z77. Jejich označení jsou GA-Z77X-UD3H a GA-Z77X-UD5H. První jmenovaná deska má čtyři porty SATA 3,0 Gbps...
K oblíbeným
reklama
Gigabyte si připravil dvě nové základní desky určené pro procesory Ivy Bridge. Nejsou primárně zaměřeny na hráče a používají čipset Z77. Jejich označení jsou GA-Z77X-UD3H a GA-Z77X-UD5H. První jmenovaná deska má čtyři porty SATA 3,0 Gbps a dva SATA 6,0 Gbps, zatímco na druhé se nachází ještě další tři SATA 6,0 Gbps prostřednictvím dvou řadičů Marvell.
Na modelu GA-Z77X-UD3H je přítomno i rozhraní mSATA, možnost vyvedení čtyř portů USB 2.0, konektory FireWire a šesti portů USB 3.0 prostřednictvím hubů VLI USB 3.0. Na zadním panelu této desky nalezneme dva porty USB 2.0, čtyři USB 3,0 jeden FireWire, dva gigabitové Ethernety, konektor eSATA a 7.1zvukový čip s portem S/PDIF. Jsou zde i výstupy DisplayPort, HDMI, DVI a D-Sub.

Ve výbavě se nachází dva sloty PCIe 3.0, x16 mezi kterými je sdíleno 16 linek, třetí slot připojený k čipsetu pomocí rozhraní PCIe 2.0 x4 a možnosti pro přetaktování, jako například body pro čtení napětí.
Druhá deska, tedy Z77X-UD3H, bude o něco levnější. Tato změna ceny se projevuje kupříkladu v návrhu desky, kdy je například design PWN zjednodušen, nejedná se ale o žádné limitující změny. Stejně i použité chlazení je méně složité, konkrétně zde nejsou trubice heatpipe.

Nakonec chybí rozhraní FireWire a počet konektorů USB 3.0 pro vyvedení byl snížen na jeden (USB 2.0 je zastoupeno 6 porty). Na zadním panelu je možné nalézt jeden Gigabitový Ethernet, 7.1zvukový čip s optickým výstupem S/PDIF, grafické výstupy, šest portů USB 3.0 a konektor PS/2. Další specifikace zůstaly nezměněny.

Ceny těchto základních desek nebyly prozatím oznámeny.

Zdroj: Softpedia.com
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů