Gigabyte představuje základní desku 970A-DS3

Gigabyte představuje základní desku 970A-DS3
, , aktualita
Gigabyte si připravil novou základní desku založenou na socketu AM3+ a kombinaci čipů AMD 970 a SB950. Její hlavní předností by měla být rovnováha mezi specifikaci a cenou a to hlavně vzhledem ke starší základní desce Gigabyte 970A-UD3....
K oblíbeným
reklama
Gigabyte si připravil novou základní desku založenou na socketu AM3+ a kombinaci čipů AMD 970 a SB950. Její hlavní předností by měla být rovnováha mezi specifikaci a cenou a to hlavně vzhledem ke starší základní desce Gigabyte 970A-UD3.

Rozdíl mezi nimi spočívá i v použitých komponentech. Model 970A-DS3 totiž používá komponenty Ultra Durable 4 Classic, zatímco na starší desce 970A-UD3 jsou přítomny komponenty Ultra Durable 3 Classic. To znamená především vylepšené PCB se sklolaminátem, které by mělo být lépe odolné proti vlhkosti a dále například zvýšenou ochranu proti přepětí, tranzistory MOSFET s nízkým RDS či kondenzátory SSC.
Procesor je napájen 5fázovým modulem VRM. Dále jsou zde čtyři sloty DDR3 DIMM s podporou až pro 32 GB paměti a konfiguraci dual-channel DDR3-1866+ MHz. Přítomen je jeden rozšiřovací slot PCIe 2.0 x16 (připojený k čipu AMD 970), jeden PCIe 2.0 x16 (připojený je k čipu SB950, elektrické omezení na rychlost 4x ve specifikaci 2.0), tři sloty PCIe x1 a dva PCI.
Deska disponuje i šesticí portů SATA 6 GB/s s podporou pro RAID 5 a díky řadiči Etron EJ168 se zde nachází i dva porty USB 3.0. Jako zvukový čip je použit Realtek ALC887 propojený k 5.1kanálovému výstupu s možností pro vyvedení na čelní panel. Nakonec je zde gigabitový Ethernet zprostředkovaný čipem Realtek 8111E a technologie DualBIOS.

Základní deska Gigabyte 970A-UD3 by se měla prodávat za přibližně $100 (nebo také méně).

Zdroj: Softpedia.com
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář