Gigabyte představuje základní desku 970A-DS3

Gigabyte představuje základní desku 970A-DS3
, , aktualita
Gigabyte si připravil novou základní desku založenou na socketu AM3+ a kombinaci čipů AMD 970 a SB950. Její hlavní předností by měla být rovnováha mezi specifikaci a cenou a to hlavně vzhledem ke starší základní desce Gigabyte 970A-UD3....
K oblíbeným
reklama
Gigabyte si připravil novou základní desku založenou na socketu AM3+ a kombinaci čipů AMD 970 a SB950. Její hlavní předností by měla být rovnováha mezi specifikaci a cenou a to hlavně vzhledem ke starší základní desce Gigabyte 970A-UD3.

Rozdíl mezi nimi spočívá i v použitých komponentech. Model 970A-DS3 totiž používá komponenty Ultra Durable 4 Classic, zatímco na starší desce 970A-UD3 jsou přítomny komponenty Ultra Durable 3 Classic. To znamená především vylepšené PCB se sklolaminátem, které by mělo být lépe odolné proti vlhkosti a dále například zvýšenou ochranu proti přepětí, tranzistory MOSFET s nízkým RDS či kondenzátory SSC.




Procesor je napájen 5fázovým modulem VRM. Dále jsou zde čtyři sloty DDR3 DIMM s podporou až pro 32 GB paměti a konfiguraci dual-channel DDR3-1866+ MHz. Přítomen je jeden rozšiřovací slot PCIe 2.0 x16 (připojený k čipu AMD 970), jeden PCIe 2.0 x16 (připojený je k čipu SB950, elektrické omezení na rychlost 4x ve specifikaci 2.0), tři sloty PCIe x1 a dva PCI.




Deska disponuje i šesticí portů SATA 6 GB/s s podporou pro RAID 5 a díky řadiči Etron EJ168 se zde nachází i dva porty USB 3.0. Jako zvukový čip je použit Realtek ALC887 propojený k 5.1kanálovému výstupu s možností pro vyvedení na čelní panel. Nakonec je zde gigabitový Ethernet zprostředkovaný čipem Realtek 8111E a technologie DualBIOS.

Základní deska Gigabyte 970A-UD3 by se měla prodávat za přibližně $100 (nebo také méně).

Zdroj: Softpedia.com
reklama
Nejnovější články
Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD
Zakladatel Twitteru, Jack Dorsey, draží první tweet na světě z roku 2006. Nabízen je jako tzv. non-fungible token (NFT), což je koncept prodeje digitálních děl, který je v poslední době velmi populární.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu
Společnost ICON začala pro amerického developera 3Strands stavět domy pomocí 3D tisku. Ty by měly být bezpečnější, být odolnější vůči požáru a jiným přírodním živlům. Po Mexiku tak jde o druhý velký projekt.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře