reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Gigabyte připravil první tři desky se sadou Intel H81

, , aktualita
Gigabyte připravil první tři desky se sadou Intel H81
Společnost Gigabyte ohlásila své první tři základní desky vybavené čipovou sadou Intel H81 Express, která je určena pro levnější sestavy, a tak ani samotní desky nebudou drahé. Konkrétně jde o základní desky H81M-DS2, H81M-D2V a H81M-D3V....
Gigabyte připravil první tři desky se sadou Intel H81
Společnost Gigabyte ohlásila své první tři základní desky vybavené čipovou sadou Intel H81 Express, která je určena pro levnější sestavy, a tak ani samotní desky nebudou drahé. Konkrétně jde o základní desky H81M-DS2, H81M-D2V a H81M-D3V.

Všechny tři modely jsou provedeny ve formátu Micro ATX a jejich rozměry jsou přesně 226 x 170 mm. Liší se od sebe především nabídkou rozhraní, ale jinak nabídnou stejný čipset, jenž se od nejbližšího sourozence B85 Express liší především tím, že nabídne méně portů SATA 6 Gbps a také jen verzi 2.0 rozhraní PCI Express.

Na H81M-DS2 je zajímavé, že její zadní panel zahrnuje LPT port stejně jako COM (RS232) a dva PS/2, takže ji budeme moci využít i se starším hardwarem. H81M-D2V má také jeden COM, ale jinak je její výbava už standardní, stejně jako u H81M-D3V.

Jinak si jsou všechny desky tedy velmi podobné a všechny nám nabídnou 24pinový ATX + 8pinový EPS, třífázové napájení procesoru, dva sloty pro DDR3 DIMM, jeden PCI Express 2.0 x16 a další porty PCI Express 2.0 x1, pak šestikanálové HD audio, gigabitový Ethernet a AMI Aptio UEFI BIOS.

Cena by se u těchto desek měla pohybovat kolem 50 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama