Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000

Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000
, , aktualita
Dosud jsme se věnovali mnohým z výrobců grafických karet, kteří mohou mít problémy s napájením a stabilitou RTX 3080 i RTX 3090. Mluví se ale především o RTX 3080 a nyní tu máme reakci dosud opomíjeného Gigabytu.
K oblíbeným
reklama
Diskuse se v posledních dnech točí především okolo SMD kondenzátorů umístěných přímo pod GPU, které vyhlazují jeho napětí. Jsou tu dva typy, a to větší POSCAP (SP-CAP) a menší MLCC, přičemž to vypadá, že výrobci karet v nových verzích nahrazují některé nebo i všechny POSCAP pomocí MLCC. Model Gigabyte RTX 3090 Eagle OC na následující fotografii ale má šest POSCAP a žádné MLCC. A zatím to nevypadá, že by se to mělo měnit. 
 
 
 
 
Gigabyte ve svém novém vyjádření reaguje právě na zprávy, že za nestabilitu může právě výhradní použití POSCAP, což jednoznačně odmítá. Vyjádření Gigabytu se v podstatě shoduje s tím, co uvádí NVIDIA. Firmy tak upozorňují na to, že v žádném případě nelze označit využití jednoho či druhého typu kondenzátorů za chybu a je třeba s ohledem na jejich použití posuzovat celý napájecí systém. Nelze tak říci, že POSCAP, anebo MLCC jsou samy o sobě pro použití na kartách RTX 3000 vhodnější než jiné řešení. 
 
Firma dále dodává, že její GeForce RTX 30 jsou navrženy zcela v souladu se specifikacemi NVIDIE a že prošly všemi potřebnými testy, takže výrobce za jejich kvalitu ručí. Karty sérií RTX 3080/3090 GAMING OC a EAGLE OC navíc "využívají kvalitní low-ESR 470μF kondenzátory SP-CAP" (celkem 2820 μF, tedy mnohem více než nabízí ref. design) a Gigabyte zdůrazňuje, že rozhodně nejsou levnější než odpovídající řešení s využitím MLCC. 
 
 
Gigabyte dále doporučuje aktualizovat ovladače GeForce na verzi 456.55 z dnešního dne, které zlepšují stabilitu i výkon karet. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře