reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Gigabyte uvádí myš Aivia Xenon s touchpadem

, , aktualita
Gigabyte uvádí myš Aivia Xenon s touchpadem
Společnost Gigabyte se pochlubila novou počítačovou myší Aivia Xenon, kterou označuje za "Touchpad Mouse", což je celkem přesné. Jedná se totiž o myš s vestavěnou dotykovou plochou, což tu tedy již několikrát bylo v podání Microsoftu (MS...
Gigabyte uvádí myš Aivia Xenon s touchpadem
Společnost Gigabyte se pochlubila novou počítačovou myší Aivia Xenon, kterou označuje za "Touchpad Mouse", což je celkem přesné. Jedná se totiž o myš s vestavěnou dotykovou plochou, což tu tedy již několikrát bylo v podání Microsoftu (MS Touch Mouse - recenze) nebo Applu, ale zde má být touchpad plně funkční jako ty na noteboocích.

Pro přepínání mezi módem myši a touchpadu poslouží jedno boční tlačítko, přičemž myš má k dispozici laserový senzor a touchpad je zase multidotykový. Podporuje také gesta, která si budeme moci upravit pomocí dodávaného softwaru a mezi funkce patří také Gigabyte Free-Scrolling, která dovolí snadno prolétnout dlouhým dokumentem (asi podobně jako u protáčejícího se kolečka některých myší Logitech).

Dále tu je také software Aivia Painter pro kreslení na obrazovku při prezentacích, kdy se bude hodit i bezdrátové rozhraní pracující na vzdálenost 10 metrů. Otázkou je ale ergonomie, neboť tato hybridní myš asi nezapadne zrovna moc dobře do ruky, a tak se bude hodit především pro uživatele, kteří její dotykovou plochu opravdu využijí.

Zdroj: TZ Gigabyte
reklama
reklama
reklama