reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte uvádí první desky se socketem AM1

25.2.2014, Jan Vítek, aktualita
Gigabyte uvádí první desky se socketem AM1
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že se na trh chystá nový socket AMD AM1, který nese také označení FS1b. Nyní se začaly objevovat první desky, které jej nabízí a mezi nimi také dvojice modelů Micro-ATX od Gigabyte.
AMD si pro nový socket vybralo název, který řadu uživatelů asi zmate. Však socket AM1 zní jako předchůdce modernějších AM2 a AM3 a navíc určený pro desktopové procesory. Jenomže jde o zcela nový socket a navíc určený pro APU, konkrétně tedy AMD A-Series a E-Series Kabini. Ovšem je pravda, že do něj budeme moci montovat také nové Athlony a Semprony, až přijdou na trh. Všechny desky se socketem AM1 mají mít společné to, že nevyužijí žádnou čipovou sadu, která již bude zahrnuta v samotných APU.

Ta dle specifikací není ani u nových desek Gigabyte AM1M-S2H a AM1M-S2P, takže pod malými pasivy umístěnými vedle slotů PCI Express bude něco jiného. Obě desky jsou si podobné a liší se především v nabídce zadních portů. Model S2H má mezi nimi obrazové výstupy D-Sub a HDMI, kdežto S2P postrádá HDMI, ale zase má v nabídce sériový COM a dokonce i LPT. Běžní uživatelé si tedy vyberou spíše tu první desku a druhá bude připravena pro nasazení v PC, která musí spolupracovat se staršími zařízeními, třeba v obchodě nebo v podnicích.

Obě desky pak mají ve výbavě dva sloty pro DDR3 v modulech DIMM, jeden PCI Express 2.0 x16, jeden PCI Express x1 a rovněž jeden klasický PCI. Vyvedeny jsou ve formátu Micro-ATX a zákazníci mají očekávat cenu kolem 50 dolarů, tedy asi 1000 Kč. Více se dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Gigabyte


Zprávy Google - zde můžete nastavit sledování magazínu Svět hardware.
reklama
reklama