Gigabyte uvádí všechny čtyři nové řady desek s Intel 9 Series

Gigabyte uvádí všechny čtyři nové řady desek s Intel 9 Series
, , aktualita
Společnost Gigabyte dnes oficiálně představila desítky nových základních desek, které jsou vybaveny čipovými sadami Intel Z97 a H97 a podporují 4. i 5. generaci procesorů Core, čili i budoucí Broadwell. Které to tedy jsou?
K oblíbeným
reklama
Nové základní desky Gigabyte s čipovými sadami Intel Z97 a H97 se dělí do čtyř sérií. Jednak tu jsou nepočetné Black Edition a Overclocking, pak celkem dvanáct modelů Gaming a nakonec nejpočetnější řada Ultra Durable.

Základní desky pro herní sestavy, to jsou Gigabyte G1 Gaming, které nabídnou třeba audio Gigabyte Amp-Up slibující kvalitnější poslech a také dostatek výkonu pro připojení velkého headsetu. Patří sem také známé síťové řešení Killer slibující prioritizaci herních packetů a jiné funkce. Mezi tyto desky patří také základní deska Z97N-Gaming 5, která je formátu Mini-ITX, ovšem jinak to jsou především velké ATX modely.

Gigabyte SOC (Super OverClocking) jsou určeny pro přetaktování a výrobce doufá, že naváže na úspěch své desky Gigabyte Z87X-OC, která byla v předchozím roce velmi oblíbená dle žebříčku portálu HWBOT.org. Představeny byly konkrétně dvě základní desky pro přetaktování, a to Z97X-SOC FORCE a Z97X-SOC.

Desky Gigabyte Ultra Durable Black Edition mají být především stabilní a dosáhnout dlouhé životnosti, což měl výrobce dle vlastních slov u každého kusu ověřit 168 hodinami testů, a to v továrně Nanping na Tchaj-wanu. Pokud se navíc stanete členy klubu Black Edition Members Club, dostanete krom jiných členských výhod také rok záruky navíc.

A nakonec tu máme početnou skupinu Gigabyte Ultra Durable, které již stejně jako modely jiných výrobců nabídnou rozhraní SATA Express nebo M.2, kvalitní audio i herní síťovky. Všechny modely jsou uvedeny v následující tabulce a u většiny mám také odkaz na webové stránky, kde se o nich dozvíte víc.Zdroj: TZ Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů