Gigabyte X99-SOC Force: výkon a široká výbava

Gigabyte X99-SOC Force: výkon a široká výbava
, , aktualita
Na světlo světa se dostala produktová fotografie základní desky Gigabyte X99-SOC Force, která vybavena čipovou sadou Intel X99 nabídne svůj socket pro zbrusu nové procesory Haswell-E od Intelu.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte X99-SOC Force bude bezpochyby jednou z nejlépe vybavených desek tohoto výrobce, a to proto, že jde o součást rodiny Super Overclock, která je navíc určena pro ty nejvýkonnější desktopové procesory od Intelu, Haswell-E. Ty ale musí teprve přijít na trh, což se má stát v polovině září. Zatím se můžeme zaměřit na samotnou desku, která přichází s černým PCB a oranžovými detaily.

Nová deska má být tedy jako správná SOC vhodná k pokusům o přetaktování, takže jedním z předpokladů je kvalitní napájení. To zajistí samozřejmě zdroj, z nějž se využije krom 24pinového ATX a 8pinového EPS také konektory SATA Power. Napájecí systém desky nabídne 8+2+2 fáze VRM pro procesor a paměti. Jinak tu budou ale také tlačítka určená pro nastavení taktu a napětí a rovněž vývody, na nichž budeme moci pomocí multimetru měřit aktuální napětí jednotlivých částí procesoru a také pamětí.

Není překvapením, že socket LGA2011-3 je napojen na celkem osm slotů pro paměti DDR4-2133, přičemž ty by měly pojmout maximálně 128 GB paměti, i když o tom se zpráva nezmiňuje. Dále tu jsou čtyři sloty PCI Express 3.0 x16, mezi něž se může rozdělit celkem 40 linek tohoto rozhraní, které najdeme u procesorů Haswell-E. Tedy až na model Core i7-5820K, který jich nabídne jen 28. Krom čtyř dlouhých slotů tu jsou také tři černé PCI Expres 2.0 x1.

Deska také nabídne UEFI Dual-BIOS, slot M.2 s propustností 20 Gbps (PCI Express 2.0 x4), jedno rozhraní SATA Express (10 Gbps) a pak deset standardních SATA 6 Gbps. Samozřejmostí je i vylepšené audio, zde v podobě Gigabyte AmpUP s vyměnitelnými operačními zesilovači, Ethernet si vezme na starost řešení od Intelu a USB 3.0 snad už ani není třeba zmiňovat.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů