www.svethardware.cz
>
>

Giggle: sociální síť pro ženy užívá biometrickou verifikaci pohlaví

Giggle: sociální síť pro ženy užívá biometrickou verifikaci pohlaví
, , aktualita

Jako by těch sociálních sítí nebylo málo, máme tu další. Giggle má být speciální sítí jen pro dívky a ženy, přičemž to chce ověřovat zasláním fotky k verifikaci. A mimo jiné sbírá “tuny” dat o uživatelkách a prodává je dál.

K oblíbeným
reklama
Australská scénáristka Sall Grover stojí za nápadem vytvořit speciální sociální síť jen pro ženy a dívky nazvanou Giggle. Je za tím i její frustrace z Hollywoodu, kdy bylo velmi těžké si najít nějaké kamarádky, spolubydlící, parťačky pro cestování a podobně, také ji obtěžovaly všudypřítomné sexuální narážky (nazvala to Me Too situacemi). Přesně to by měla řešit nová sociální síť, tedy navazovat kontakty mezi ženami a vyhnout se sexuálním útokům tím, že v komunitě budou jen osoby ženského pohlaví. To na první pohled nemusí znít jako úplně špatný nápad, otázkou je ale provedení.
 
Giggle logo
 
Aby se sem nedostali žádní muži, je nutné v aplikaci zaslat své 3D selfie a to projde biometrickou verifikaci pohlaví. To ale ve spoustě případů nemusí správně fungovat, protože pohlaví se nedá poznat jen podle základního tvaru tváře a kostí, obzvlášť dělá-li to software. Podle tvůrců však jde o pravou vědu. Odborníky znepokojují podmínky služby, která se chvástá tím, že o soukromí a bezpečí tu jde především, přitom jí uživatelky odsouhlasují sběr dat minimálně v typickém rozsahu, ne-li větším. Telefon, poloha, data z prohlížeče, to vše může putovat dál včetně oněch 3D snímků tváří (patrně ono rozpoznávání dělá nějaká externí služba). Lidé se nyní jen pozastavují nad tím, zda je tato služba myšlena vážně a nakolik je přeprodávání dat třetím stranám hlavním byznys modelem. Prozatím to vypadá, že o nic jiného nejde. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů