www.svethardware.cz
>
>

Giggle: sociální síť pro ženy užívá biometrickou verifikaci pohlaví

Giggle: sociální síť pro ženy užívá biometrickou verifikaci pohlaví
, , aktualita

Jako by těch sociálních sítí nebylo málo, máme tu další. Giggle má být speciální sítí jen pro dívky a ženy, přičemž to chce ověřovat zasláním fotky k verifikaci. A mimo jiné sbírá “tuny” dat o uživatelkách a prodává je dál.

K oblíbeným
reklama
Australská scénáristka Sall Grover stojí za nápadem vytvořit speciální sociální síť jen pro ženy a dívky nazvanou Giggle. Je za tím i její frustrace z Hollywoodu, kdy bylo velmi těžké si najít nějaké kamarádky, spolubydlící, parťačky pro cestování a podobně, také ji obtěžovaly všudypřítomné sexuální narážky (nazvala to Me Too situacemi). Přesně to by měla řešit nová sociální síť, tedy navazovat kontakty mezi ženami a vyhnout se sexuálním útokům tím, že v komunitě budou jen osoby ženského pohlaví. To na první pohled nemusí znít jako úplně špatný nápad, otázkou je ale provedení.
 
Giggle logo
 
Aby se sem nedostali žádní muži, je nutné v aplikaci zaslat své 3D selfie a to projde biometrickou verifikaci pohlaví. To ale ve spoustě případů nemusí správně fungovat, protože pohlaví se nedá poznat jen podle základního tvaru tváře a kostí, obzvlášť dělá-li to software. Podle tvůrců však jde o pravou vědu. Odborníky znepokojují podmínky služby, která se chvástá tím, že o soukromí a bezpečí tu jde především, přitom jí uživatelky odsouhlasují sběr dat minimálně v typickém rozsahu, ne-li větším. Telefon, poloha, data z prohlížeče, to vše může putovat dál včetně oněch 3D snímků tváří (patrně ono rozpoznávání dělá nějaká externí služba). Lidé se nyní jen pozastavují nad tím, zda je tato služba myšlena vážně a nakolik je přeprodávání dat třetím stranám hlavním byznys modelem. Prozatím to vypadá, že o nic jiného nejde. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář