reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Gmail dostává více reklam, schovávají se mezi ostatními e-maily

, , aktualita
Gmail dostává více reklam, schovávají se mezi ostatními e-maily
E-mailová služba Gmail si v posledních dnech vysloužila velkou kritiku některých svých uživatelů. Ačkoli reklamy ve službě nejsou ničím novým, jejich schovávání mezi standardní maily už novinkou je.
Gmail dostává více reklam, schovávají se mezi ostatními e-maily
Reklamy jsou jedním z mála způsobů, jak uživatelé platí za jinak bezplatné služby. Není divu, že je využívá ve svých službách i Google, který je jinak nabízí zdarma, což se týká i e-mailové služby Gmail. Dosud zde byly reklamy docela neobtěžující a dalo se s nimi obvykle bezproblémově žít (daly se relativně snadno oddělit od dalšího obsahu). Google ale v poslední době integraci reklam do uživatelského rozhraní Gmailu značně rozšířil a vyvolal tak mezi svými uživateli velkou nevoli. Zatímco kdysi byly od klasických e-mailů odděleny, nyní jsou reklamy součástí výpisu e-mailů a rozeznatelné jsou akorát pomocí zeleného štítku "Ad". A to mnohým vadí.
 
Gmail logo
 
Internetem se nyní šíří screenshoty s tím, jak takové míchání e-mailů a reklam vypadá. Na jednu stranu je pochopitelné, že se Google snaží získat část z nákladů pro uživatele v zásadě bezplatné služby zpět, na druhou stranu toto už do značné míry komplikuje využívání takové služby. Nyní je otázkou, zde jde jen o test u omezené skupiny uživatelů (ne všichni totiž reportují stejný stav), a také to, zda, případně kdy a do jaké míry se něco takového stane standardem. Reklamy se objevují v desktopové i mobilní verzi aplikace.
 
 


reklama
reklama
reklama