www.svethardware.cz
>
>

GOG Galaxy: konkurence pro Steam bez DRM

GOG Galaxy: konkurence pro Steam bez DRM
, , aktualita
GOG právě vypustil veřejnou betaverzi své platformy Galaxy, která má být skutečně přátelská ke hráčům, kterým nebude vnucovat DRM. Chystá se tak zaútočit na dobře známý Steam, který provozuje společnost Valve, takže úlohu má skutečně těžkou.
reklama
Právě absence DRM (Digital Rights Management) má být hlavní zbraní platformy GOGO Galaxy, která byla poprvé představena před více než rokem. Chce tak prý nabídnout moderní digitální distribuci her a příslušného obsahu, který je dostupný i na konkurenčním Steamu. Firma GOG chce do systému Galaxy dostat každou hru, kterou má ve své knihovně, a to co nejdříve. Každý titul pak bude podporovat klíčové funkce, jako je instalace, aktualizace nebo sledování času stráveného hraním. Jiné možnosti, jako je třeba interakce mezi hráči, se budou lišit titul od titulu.

Mezi klíčové služby GOG Galaxy tak patří jednak knihovna (Library), která nám dá na výběr hry pro instalaci a starat se bude o jejich aktualizace, pokud možno automatické. GOG zde tedy slibuje provoz her bez DRM a offline a později přibyde také možnost vrátit hru po aktualizaci do původního stavu, což se bude hodit v případě, že se setkáte s problémy.

K dispozici také bude systém upozorňující nás třeba na to, že nějaká sledovaná hra je k dispozici za zvýhodněnou cenu, nebo že jsme dostali pozvánku na chat či hraní od jiného uživatele.

Herní a online funkce mají usnadnit spuštění multiplayerové hry, zaznamenávat dosažené úspěchy a herní statistiky. Je tu také funkce Crossplay, která umožní spustit multiplayer mezi uživatelu GOG Galaxy a Valve Steam, takže už od začátku by měla být k dispozici velká komunita. Díky Game Overlay nás GOG bude moci přímo ve hře informovat a zobrazovat třeba nové zprávy či požadavky od jiných uživatelů.

Co se týče komunity, pak v současné verzi Galaxy nabízí seznam přátel, v němž můžeme vidět, kdo je zrovna online a co hraje. Přátele pak můžeme vyzvat ke hře, nebo s nimi jen komunikovat, přičemž tento pokec v reálném čase je propojen s webovým serverem GOG, na němž se má zobrazit stejná komunikace.

Všechny možné funkce budeme moci využívat dle libosti, takže nebude problém je vypnout, takže pokud nechceme využívat chat, statistiky, Game Overlay, nemusíme. GOG také ubezpečuje, že osobní data nebudou ukládána a zpracovávána a my se ostatně budeme moci sami rozhodnout, jaká osobní data vůbec do systému zadáme.

GOG Galaxy je nyní tedy dostupný v betaverzi, a to pro PC (Windows) a Mac, přičemž plánována je i verze pro Linux. Platforma má za úkol postupem času zcela nahradit program GOG downloader. Co se týče nabídky her, pak prvním velkým titulem bude očekávaný The Witcher 3: Wild Hunt, v němž budou fungovat automatické aktualizace či tvorba statistik. Další AAA tituly budou následovat, ale nic konkrétního řečeno nebylo.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety
Společnost Wacom uvedla novou verzi svého pera pro tablety. Nese název Pen Pro Slim a už podle svého názvu je jasné, že je užší než výchozí verze. Výrobce tak slibuje nižší únavu prstů při dlouhodobé práci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI
Nejnovější domácí bezpečnostní kamera od Yi Technology přichází s vylepšeným systémem umělé inteligence, který by měl spolehlivěji rozpoznat osobu. Hlavním lákadlem bude i tentokrát atraktivní cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím
Společnost Logitech aktualizovala svou oblíbenu webkameru a připravila novou verzi C920s. Ta umí natáčet Full HD videosekvence a jak velí dnešní doba se zájmem o vyšší soukromí, má i krytku objektivu.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní
Chystaná verze internetového prohlížeče Opera R3 nabídne přepracované uživatelské rozhraní s možností přepínání mezi tmavým a světlým motivem. Integrována byla také peněženka pro kryptoměny.
16.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář