GOG uznal chybu, Hitman s DRM zmizel z nabídky obchodu

GOG uznal chybu, Hitman s DRM zmizel z nabídky obchodu
, , aktualita
Herní platforma GOG láká své zákazníky na nabídku pouze takových her, které v sobě nemají zabudovanou DRM ochranu. Jak ale mnozí zákazníci upozorňovali, to pro nově nabízeného Hitmana GOTY neplatí. 
K oblíbeným
reklama
Problém s Hitmanem ve verzi GOTY byl ale trošku složitější, neboť nešlo o obvyklou DRM ochranu, která by nám prostě znemožnila spustit staženou hru bez aktivace, apod. Jednou z věcí, kvůli které mnozí lidé DRM odmítají, je to, že dnes tyto ochrany využívají komunikaci s ověřovacími servery a otázka je, co se stane poté, až vývojáři skončí nebo se rozhodnou své starší hry už nepodporovat. Pokud předem neposkytnou novou verzi s vypreparovaným DRM, pak může zákazník jednoho dne zjistit, že jeho draze zaplacená hra prostě nefunguje a bez cracku fungovat nebude. 
 
 
V případě Hitmana jde právě o tuto komunikaci se serverem, neboť na ten se ukládá náš postup a pokud k dispozici není, nemůžeme získat ani obsah, který lze hraním odemknout, takže tím získáme v podstatě jen torzo celé hry bez vývoje postavy, dalších misí, apod. Zákazníci na GOGu to označují za formu DRM a mají v podstatě pravdu. 
 
GOG pak na fórech reagoval tak, že pokud mají ke hře výhrady, mohou ji vrátit a dále upozornil, že prostý review bombing nebude tolerovat. To ale neznamená, že by měl někdo mazat recenze, které dají hře sice nula bodů, ale autor v nich vysvětlí, proč se tak rozhodl. Ze stejného účtu na fórech (chandra) ale nyní zaznívá zcela jiný tón. 
 
 
Dozvídáme se, že případ s hrou Hitman GOTY byl přehodnocen, i když stále probíhá dialog mezi GOG a IO Interactive. Nicméně aktuálně tento titul v nabídce už nenajdeme, přičemž zástupci GOGu si sypou popel na hlavu, že v takové formě se do ní ani neměl dostat, jak mnozí zákazníci poukazovali. 
 
Zároveň se GOG svým zákazníkům omlouvá, že je zklamal a děkuje jim za reakce, které ukazují jejich upřímný zájem o tuto platformu. Zatím se ale nedozvíme, zda se Hitman GOTY do nabídky vrátí a v jaké formě. Je však zřejmé, že pokud by se tato hra měla vrátit, pak by IOI museli provést řadu změn, aby mohla fungovat i zcela offline se všemi jejími aspekty. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné
Mluvíme tu pochopitelně především o montážních systémech chladičů, které ale často bývají jejich nedílnou součástí, kterou ani nelze vyměnit. Konkrétně pak jde o dopad odlišné výšky procesoru nad základní deskou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe? PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?
Herní konzole Sony PlayStation či Microsoft Xbox rozhodně nejsou vytvořeny s možností snadné výměny napájecího zdroje s nabídkou různých modelů, ovšem to neznamená, že taková výměna není možná. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64 AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64
Od známého leakera ExecutableFix se dozvídáme detaily o grafických akcelerátorech AMD řady MI200. Jedná se konkrétně o dvě verze, a sice MI250 a MI250X a blíže představena byla konkrétně MI250X.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX
Titul nejbohatšího člověka na planetě si opětovně uzmul Elon Musk a podle analytika banky Morgan Stanley by se mohl stát prvním bilionářem v historii. Neměla by to však být Tesla, která na tom bude mít lví podíl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh
Soukromá kosmická společnost Elona Muska SpaceX se svým prototypem SN20 posouvá vývoj kosmické lodi Starship opět kupředu. SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh svých motorů, čímž se otevřely dveře k dalším testům.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková