www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google a Magic Leap: nebývale rozšířená realita

Google a Magic Leap: nebývale rozšířená realita
, , aktualita
V říjnu minulého roku vzbudila velký zájem zpráva o tom, že Google se rozhodl investovat přes půl miliardy dolarů do tajemného start-upu Magic Leap. Je zřejmé, že tak neučinil pro nic za nic, takže co se za tím skrývá.
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících se objevily nové informace, které čerpají především z patentových návrhů, jež jsou spojeny se start-upem Magic Leap. Do něj se Google rozhodl investovat slušnou sumu 540 milionů dolarů, tudíž je zřejmé, že musí jít o něco s velkým potenciálem. Tím má být rozšířená realita (augmented reality), která bude mít schopnost pozměnit z hlediska našeho vizuálního vjemu celý reálný svět. Jde tedy o něco jiného než o klasickou virtuální realitu, kdy je člověk od reálného světa zcela odtržen a o to větší zájem celý projekt vzbuzuje, stejně jako řadu otázek. Můžeme se tedy ptát, co všechno bude moci systém Magic Leap nabídnout a jakými způsoby bude moci pozměnit realitu.

Určitou představu si můžeme udělat z nákresů, které jsou součástí podaných patentů. Google mluví o novém velmi realistickém typu rozšířené reality, který nazývá "cinematic reality". Vše bude přitom záviset na speciálních brýlích, s čímž má Google již své zkušenosti, i když se v poslední době zdá, že projekt Google Glass skončí spíše v zapomnění jako slepá větev. Ale možná že projekt firmy Magic Leap bude právě na Google Glass navazovat jako další krok.

Speciální brýle mají být založeny na projekční technologii využívající optická vlákna, která má vytvářet iluzi 3D prostoru, do nějž budou umisťovány virtuální objekty. S nimi bychom pak měli být schopni interakce s pomocí speciální "dotykové rukavice", čili celý systém by mohl nakonec vypadat podobně jako na tomto videu z hry Heavy Rain, které ukazuje systém Added Reality Interface (ARI).


S využitím technologie Magic Leap bychom si tak mohli kolem sebe vytvořit obrovskou pracovní plochu z virtuálních monitorů a se zobrazovanými objekty a materiály manipulovat podobně jako na dotykové obrazovce, ale také s využitím gest. Tento systém by mohli využít také operující doktoři, kteří si nechají zobrazit třeba 3D model srdce.


A kdokoliv by si mohl vytvořit z vlastních prstů jakési záložky pro aplikace, které pak vyvolá a spustí jednoduchým gestem.

Jak je tedy vidět, v možnostech interakce s rozšířenou realitou je ukryt velký potenciál, i když zatím se nová technologie od Magic Leap pouze rýsuje v materiálech pro patentový úřad. Nezbývá tedy než si počkat na to, až Google představí něco konkrétního a nejlépe to i předvede.

Zdroj: Business Insider
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek