www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Google Brillo: nový OS pro Internet věcí

Google Brillo: nový OS pro Internet věcí
, , aktualita
Google ohlásil, že chystá zbrusu nový operační systém Brillo, který bude určen pro zařízení IoT, čili ta, která jsou určena pro Internet věcí. Ten se má v příštích letech raketově rozvíjet, takže je v hledáčku mnoha velkých společností.
K oblíbeným
reklama
Dle předpokladů Gartneru se má v roce 2020 nacházet v síti Internetu věcí na 26 miliard zařízení, čili jde o obrovský trh, který se v příštích letech rozvine. Google si tedy pro něj chystá operační systém Brillo, který můžeme označit za takový odlehčený Android s daleko nižšími nároky na systémové zdroje. Sám o sobě nebude potřebovat velké úložiště a vystačí si i s 32 MB RAM.

Internet věcí propojí všemožná elektronická zařízení jako tzv. bílou elektroniku (pračky, myčky, ledničky...), bezpečnostní zařízení, žárovky a vůbec osvětlení, multimediální zařízení, automobily, zkrátka vše možné. Otázka pak je, která z firem bude na tomto trhu dominovat, však operační systém pro IoT si chystá nejen Google, ale třeba i Microsoft (speciální verze Windows 10) a zdaleka nejde pouze o software, ale také o sítě a samotný hardware. My jen doufejme, že z IoT nevznikne nepřehledný mišmaš, kde se budou setkávat nekompatibilní produkty a platformy.

Google chce pomocí Brillo poskytnout základní operační systém s možnostmi konektivity a komunikace, která má probíhat pokud možno nekomplikovaně třeba s naším mobilním telefonem. Je zřejmé, že Google má v tomto ohledu dobré předpoklady, však se má za to, že do Internetu věcí budeme my přistupovat právě pomocí mobilních zařízení, mezi nimiž dnes jasně vládne právě Android, takže pro uživatele bude jen logické, aby si pak pořizovali zařízení, na nichž poběží právě Brillo.

Je ale také jisté, že Google to nebud mít jednoduché. Bude mít proti sobě třeba Open Interconnect Consortium, v němž působí Samsung, Intel, HP a Cisco nebo také AllSeen Alliance skládající se z firem Microsoft, Qualcomm, Sony a LG.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek