www.svethardware.cz
>
>
>

Google brzy přidá tlačítko "Koupit" do výsledků vyhledávání

Google brzy přidá tlačítko "Koupit" do výsledků vyhledávání
, , aktualita
Společnost Google by měla v blízké době zavést tlačítko "Koupit" do výsledků vyhledávání, díky čemuž bude možné snadno nakupovat přímo v prostředí vyhledávače Google. Na stránky prodejců se tak možná ani nedostanete.
K oblíbeným
reklama
Google brzy uvede tlačítko "Koupit", které by se mělo objevit u vybraných odkazů na hledané produkty. Týkalo by se to ale jen sponzorovaných výsledků, tedy nikoli běžných vyhledaných výsledků. Celé by to mělo fungovat tak, že po stisknutí tlačítka budete přesměrováni na další stránku od Googlu, kde si vyberete další detaily (barvu, velikost,... dle druhu produktu) a provedete platbu. Údaje o platební metodě se mohou uložit a použít při dalším nákupu.


Google logo


Samotný Google ale nebude prodejcem. Ten bude pouze prostředníkem a tyto produkty tak budete kupovat u jiných prodejců přes stránky Google. Prodejce se pak pochopitelně dozví adresu, kam produkt zaslat a možná nějaké další detaily, protože jinak je vlastně od celého procesu dost odstřihnut a kupující se na stránku prodejce ani nedostane. V podstatě to bude fungovat podobně jako eBay. Celá částka se připíše na účet prodejce, Google si vezme jen tradiční platbu za kliknutí. Prozatím bude tento testovací provoz k dispozici jen na mobilní verzi webu. Je to i vcelku logické, protože mobilní hledání už dnes v mnoha zemích převyšuje to z počítačů.

Zdroj: engadget.com, theverge.com
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik7 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů