Google čelí žalobě za 5 mld. USD za sledování v anonymním režimu prohlížeče Chrome

Google čelí žalobě za 5 mld. USD za sledování v anonymním režimu prohlížeče Chrome
, , aktualita
Společnost Google opět míří k soudu. Právnická firma Boies Schiller & Flexner chce vysoudit minimálně 5 miliard USD za to, že v inkognito (anonymním) módu prohlížeče Google Chrome dochází k sledování uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Právnická firma Boies Schiller & Flexner chce zkusit své štěstí a vysoudit na společnosti Google 5 miliard USD. Ta totiž tvrdí, že Google záměrně mate uživatele svým anonymním režimem, který vzbuzuje dojem, že jsou uživatelé chráněni proti sledování třetími stranami (např. analytickým systémům) a poněvadž takových lidí mohou být miliony, hledá nyní další uživatele pro svou hromadnou žalobu. Pro každého uživatele chce vysoudit odškodnění ve výši 5000 USD (cca 117 tisíc Kč).
 
Google Chrome logo
 
Těžko si však představit, že by taková žaloba mohla uspět. Google totiž nikde netvrdí, že anonymní režim (inkognito) chrání před sledováním třetích stran, ale že jde jen o zabránění sledování v rámci daného počítače, tedy nikoli proti jiným webům, ale proti jiným uživatelům daného počítače. Jasně říká, že inkognito mód neukládá historii prohlížení, cookies, data stránek a informace ve formulářích. O tom, že by měl anonymní režim blokovat sledování třetími stranami, tu není ani zmínka.
 
Anonymní režim Google Chrome
 
Ba naopak, při spuštění každé stránky v anonymním režimu Google přímo říká, že toto anonymní režim nedělá a stránky, administrátoři nebo ISP pořád mohou sledovat činnost uživatele. Není mi tedy moc jasné, co by měl ještě Google dělat, aby "nemátl" uživatele, když jim funkce anonymního režimu při spuštění každé stránky říká více než jasně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů