Google čelí žalobě za 5 mld. USD za sledování v anonymním režimu prohlížeče Chrome

Google čelí žalobě za 5 mld. USD za sledování v anonymním režimu prohlížeče Chrome
, , aktualita
Společnost Google opět míří k soudu. Právnická firma Boies Schiller & Flexner chce vysoudit minimálně 5 miliard USD za to, že v inkognito (anonymním) módu prohlížeče Google Chrome dochází k sledování uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Právnická firma Boies Schiller & Flexner chce zkusit své štěstí a vysoudit na společnosti Google 5 miliard USD. Ta totiž tvrdí, že Google záměrně mate uživatele svým anonymním režimem, který vzbuzuje dojem, že jsou uživatelé chráněni proti sledování třetími stranami (např. analytickým systémům) a poněvadž takových lidí mohou být miliony, hledá nyní další uživatele pro svou hromadnou žalobu. Pro každého uživatele chce vysoudit odškodnění ve výši 5000 USD (cca 117 tisíc Kč).
 
Google Chrome logo
 
Těžko si však představit, že by taková žaloba mohla uspět. Google totiž nikde netvrdí, že anonymní režim (inkognito) chrání před sledováním třetích stran, ale že jde jen o zabránění sledování v rámci daného počítače, tedy nikoli proti jiným webům, ale proti jiným uživatelům daného počítače. Jasně říká, že inkognito mód neukládá historii prohlížení, cookies, data stránek a informace ve formulářích. O tom, že by měl anonymní režim blokovat sledování třetími stranami, tu není ani zmínka.
 
Anonymní režim Google Chrome
 
Ba naopak, při spuštění každé stránky v anonymním režimu Google přímo říká, že toto anonymní režim nedělá a stránky, administrátoři nebo ISP pořád mohou sledovat činnost uživatele. Není mi tedy moc jasné, co by měl ještě Google dělat, aby "nemátl" uživatele, když jim funkce anonymního režimu při spuštění každé stránky říká více než jasně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV
Sony do první velké aktualizace PlayStationu 5 zahrnulo také opravu chyby, kvůli které nefungovalo hraní ve 4K s HDR a 120 Hz na televizích od Samsungu. Konzole se také konečně naučila automaticky přepínat mezi SDR a HDR podle herního titulu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme? Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme?
Apple včera oficiálně oznámil, že jeho jarní keynote se bude konat 20. dubna. Zatím můžeme jen spekulovat, co vše se představí. Takřka jisté jsou nové iPady Pro, možná to budou i nové Macy s procesory M1 a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
DARPA si vybrala i Blue Origin pro vývoj jaderného raketového pohonu DARPA si vybrala i Blue Origin pro vývoj jaderného raketového pohonu
Na planetě Kerbin jej už dávno používají, ale na Zemi jej ještě zbývá vyvinout, i když princip je jasný, stejně jako cesta k vývoji fungující verze. Jde o jaderný pohon pro rakety, jejž si nyní u amerických firem "objednala" DARPA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Alder Lake-S i P v blokových diagramech, jaké by mohlo být uspořádání? Alder Lake-S i P v blokových diagramech, jaké by mohlo být uspořádání?
Intel by měl mít zájem vyslat na trh procesorovou generaci Alder Lake co možná nejdříve, ale zda to bude opravdu ještě letos, to se uvidí. Prozatím se můžeme podívat na fanouškovské schematické znázornění desktopových verzí S i mobilních P či M. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Helikoptérka na Marsu zatím vyčkává, potřebuje softwarovou záplatu Helikoptérka na Marsu zatím vyčkává, potřebuje softwarovou záplatu
Na konci minulého týdne se měla poprvé do vzdušného prostoru Marsu dostat helikoptérka Ingenuity, ovšem přípravy na první let byly nakonec zrušeny, neboť se vyskytla jistá chyba. Nyní se čeká na softwarovou záplatu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek