Google může jít před soud za přehánění vlastností služby Stadia

Google může jít před soud za přehánění vlastností služby Stadia
, , aktualita
Herní streamovací služba Google Stadia bude mít možná další problém. Na stole je hromadná žaloba kvůli zavádějícím informacím o vlastnostech platformy. Zejména jde o problematiku rozlišení 4K při 60p.
K oblíbeným
reklama
Google možná zamíří před soud. Problémem je jeho herní streamovací platforma Stadia, která při uvedení hlásala, že umožní hrát všechny hry v rozlišení 4K 60p, čímž měla nalákat uživatele a zvýšit počet předplatitelů, přičemž se ukázalo, že to s tím 4K 60p není zas až tak pravdou. Na stůl se tak dostala hromadná žaloba zastupující uživatele Stadia Founder’s Edition, Premiere Edition a těch, kteří platí předplatné Stadia Pro.
 
Google Stadia
 
Faktem nicméně je, že Stadia 4K 60p umožňuje, nicméně je na tvůrcích hry, zda vůbec do takového rozlišení a frekvence vytvoří hru. A jak se ukazuje, ne všem se do toho chce. Např. Destiny 2 není nativně dostupné ve 4K rozlišení, protože tvůrci hry upřednostnili vyšší snímkovací frekvenci v tom nižším. Stadia sice umí převzorkovat Full HD stream do 4K, ale to v zásadě nedělá nic užitečného. Ke dnešku je ve 4K 60p dostupná zhruba polovina her a některé další sice jsou ve 4K, ale jen při 30p.
 
Za to, že vývojáři nevyužívají potenciálu služby, ale Google nemůže. Nicméně není pravdou, že ze 4K to spadne do nižších rozlišení jen v případě problémů s internetem, ale jak vidíme, nižší rozlišení mohou být využita také tehdy, když hra 4K prostě neumí (resamplované Full HD na 4K prostě není nativní 4K a neodpovídá mu svou kvalitou obrazu). Problematický byl i tweet, který tvrdil, že Red Dead Redemption 2 poběží ve 4K 60p i při relativně pomalém internetovém připojení. Tweet pak zmizel. Žaloba proto také vytýká fakt, že se uživatel nedozví, v jakých rozlišeních jsou hry nativně dostupné, tedy zda mají vůbec dražší formy služby smysl.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů