www.svethardware.cz
>
>
>

Google Play snižuje provize: předplatné na 15 %, e-knihy půjdou na 10 %

Google Play snižuje provize: předplatné na 15 %, e-knihy půjdou na 10 %
, , aktualita
Bitvy o provize pokračují a společnost Google se rozhodla snížit je ve svém obchodě s aplikacemi Google Play. Předplatná budou vždy za 15 %, tedy i v prvním roce. Levnější mají být i elektronické knihy.
K oblíbeným
reklama
Poslední dobou hoří velký boj o provize v obchodech s aplikacemi na Google Play a Apple App Store. Rozhořel se především po kroku Epic Games, který zabudoval do své hry Fortnite alternativní platební systém. Oba dva giganti už své podmínky částečně upravili a ceny mnohdy snížili. Google přidal další snížení cen, které výrazně omezuje to, kdy se platí plná 30% provize. Podle Googlu drtivá většina vývojářů (97 %) má své aplikace bez nákupů a předplatných, takže se provize z nákupů týkají jen 3 % z celkového počtu (mnozí další je financují z reklam). V mnoha případech ale vývojáři spadli do levnějšího programu s 15% provizí, takže pouhé 1 % vývojářů platilo plnou taxu 30 %. Jak jsme ale již naznačili, i to se mění.
 
Google Play Store
 
Jak Google tak i Apple měli nyní u předplatných dvojitou sazbu. 30 % z předplatného platí pro první rok a každý další následující rok je pak už za snížených 15 %. Google se rozhodl, že nižší sazba 15 % bude platit pro předplatná pořád, tedy i v prvním roce. Toto kvitují větší vývojáři, např. ti za aplikací Duolingo. Otázkou ale je, zda se to projeví i do ceny předplatného, nebo si těchto 15 % nechají jen pro sebe a nepřenesou slevu také na uživatele. Snížená sazba začne platit od 1. února 2022.
 
Program Play Media Experience, který měl poslední dobou 15% provizi, se také dočká úprav. Sem spadají např. elektronické knihy, audioknihy, video a audio jako půjčení filmu/seriálu, sportovní zápasy, podcasty, internetová rádia, hudební streamovací služby...). V tomto případě se sazba snižuje na 10 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní elektrická loď Yara Birkenland vyplula do norských vod Autonomní elektrická loď Yara Birkenland vyplula do norských vod
Už před více než třemi lety byl v Norsku ohlášen projekt autonomně naváděných lodí, které mají využívat elektrického pohonu. Nyní se plán zhmotňuje ve skutečnost a do norských vod vyplouvá loď Yara Birkenland.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
UMC se dohodla s Micronem na ukončení soudních sporů a zaplatí UMC se dohodla s Micronem na ukončení soudních sporů a zaplatí
Společnosti Micron Technology a United Microelectronics Corp. (UMC) se rozhodly ukončit veškeré své právní spory a dospěly k dohodě, která představuje i finanční vyrovnání, z nějž bude těžit právě Micron. 
26.11.2021, aktualita, Jan Vítek
Apple prý pracuje na výkonných CPU: dva nebo i čtyři M1 vedle sebe pro Mac Pro Apple prý pracuje na výkonných CPU: dva nebo i čtyři M1 vedle sebe pro Mac Pro
Pokud chce Apple zcela nahradit procesory Intel ve svých produktech, bude potřebovat i něco výkonnějšího než M1 Pro či Max, které se používají v noteboocích MacBook Pro. Zapotřebí je totiž i výbava pro stolí iMac Pro. 
26.11.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Čtvrtá generace Xe prý v roce 2025, nasadí Intel i v grafikách vysoké tempo? Čtvrtá generace Xe prý v roce 2025, nasadí Intel i v grafikách vysoké tempo?
Intel slibuje nástup nových procesorů Raptor Lake už cca po roce od příchodu Alder Lake a další generace v podobě Meteor Lake by na sebe neměla nechat čekat ani další rok. Podobně by měl Intel postupovat v případě grafických generací Xe.
26.11.2021, aktualita, Jan Vítek