Google používá AI pro třídění SPAMů

Google používá AI pro třídění SPAMů
, , aktualita
SPAM je tradičním problémem emailových schránek, Google se i přes dobré výsledky v třídění SPAMů rozhodl, že s nimi skoncuje, a ukázal nové způsoby, jak se vypořádat s nevyžádanou poštou a jak naopak zaručit, aby vyžádaná pošta nepřišla do SPAMu.
K oblíbeným
reklama
Google se na svém blogu pochlubil, jak moc se chce starat o uživatele Gmailu. Nejdříve k faktům - méně než 0,1 % všech emailů v schránce Gmailu jsou SPAMy, dalším důležitým číslem je, že pouze 0,05 % vyžádané pošty končí ve SPAMu. Ale ani to Googlu nestačí, do boje nasazuje novou umělou inteligenci, která má zaručit mnohem lepší výsledky.

Ta spočívá v tom, že systém sleduje, jaké maily otevíráte a o jaké jevíte zájem, z toho vyvodí vzorec vašeho chování a podle něj začne vyhodnocovat, zda se bude jednat o SPAM, či nikoliv. Například pokud se zajímáte jen o určitý druh newsletterů, systém to pozná a tento newsletter nebude posílat do SPAMu, i když tam jiné mohou skončit.

Také by se měl tento systém poradit se SPAMem, který je navrhnut tak, aby byl rozpoznán jako chtěný mail. Dále by se mělo zabránit tomu, aby do schránky prošly maily, které se jeví, že jsou od známého kontaktu, ale ve skutečnosti tomu tak není, a přesto projdou přes filtry.

Google se na problém dívá i z druhé stránky, některé společnosti často posílají maily, které jsou pro uživatele důležité, různá potvrzení apod. Bohužel i tyto zprávy mohou skončit ve schránce na SPAM, čemuž ale Google s novým systémem chce učinit přítrž.

Avšak zatím ještě nelze říct, jestli je nový anti-SPAMový systém od Googlu dobrý, protože se umělá inteligence musí teprve naučit, co každý uživatel přesně chce. Každopádně pokud budete mít s tímto novým systémem zajímavou zkušenost, nezapomeňte se o ni podělit v diskuzi!

Zdroj: gmailblog.blogspot.fr
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře