Google přichází s novým manažerem záložek pro Chrome

Google přichází s novým manažerem záložek pro Chrome
, , aktualita
Internetový prohlížeč Chrome od Google je velmi oblíbeným prohlížečem, ovšem pokud u něj něco není úplně dotažené do konce, pak to jsou záložky a oblíbené stránky. Google proto uvolnil nový manažer záložek jako rozšíření.
K oblíbeným
reklama
Pokud bychom zkusili srovnat systém záložek v prohlížečích Google Chrome a třeba Internet Explorer od Microsoftu, asi bychom dospěli k závěru, že Internet Explorer dokáže větší množství záložek spravovat o něco lépe, a to díky systému složek a panelu po levé straně.


Google Chrome


Je to daní za minimalistický prohlížeč, kterým se Google Chrome snaží od začátku být. Ačkoli je použitelnost a přehlednost záložek do velké míry subjektivní záležitostí a mnohým uživatelům může současný systém od Google vyhovovat lépe, Google si je této skutečnosti vědom a uvolnil rozšíření, které má současný systém záložek o něco vylepšit.

Nový systém záložek se jmenuje jednoduše Manažer (nebo správce) záložek (z anglického Google Bookmark Manager). Toto rozšíření umí obyčejný seznam záložek (odkazů) přeměnit na tabulkové zobrazení s náhledy jednotlivých webových stránek.


Google Bookmark Manager


Další vlastností je přidání složek, do kterých je možné záložky třídit. Následně, jakmile budete přidávat novou záložku, budete mít možnost zvolit, do které složky bude nový záložka umístěna. Výsledkem by pak měla být jakási logická struktura záložek, ve které bude jednodušší jednotlivé weby dohledat.

Jelikož jsme zmínili vyhledávání, přichází na řadu nejspíše jedna z nejzásadnějších vlastností nového správce záložek, kterou je právě možnost vyhledávání, a to nejen v rámci samotných záložek, ale také v obsahu jednotlivých webových stránek, na které záložky směřují.

Reakce uživatelů jsou ale zatím celkem rozporuplné. Zejména vyhledávání v obsahu webů zatím nefunguje úplně tak, jak by mělo. To by ale nemuselo zatím znamenat nic zásadního. Google zatím nový systém záložek nijak nepropagoval, proto je toto rozšíření možné chápat spíše jako určitou formu veřejného testování.

Pokud byste chtěli toto rozšíření také otestovat, máte možnost si jej stáhnout ve webovém obchodě Chrome.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář