reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Google slíbil offline mapy

29.5.2015, Jan Vítek, aktualita
Google slíbil offline mapy
Google je často kritizován, že dosud nedává k dispozici možnost využívat jeho mapy bez přístupu k Internetu. Nemůžeme si tak stáhnout třeba celou mapu České republiky či jiné země, ale to se má snad již brzy změnit.
Na akci Google I/O bylo tedy včera oznámeno, že ještě v tomto roce budou zpřístupněny offline mapy, a tedy možnost si je stáhnout do svého zařízení a využít třeba k navigaci nebo vyhledávání adres. Stahovat si také budeme moci různé druhy informací i místech v mapách, takže bude možné využívat Google Maps pro navigaci i do míst, kde není k dispozici mobilní signál a díky tomu si ani nebudeme užírat vlastní FUP, pokud jsme tedy jím omezeni.

Google tak v tomto případě bude dohánět ostatní firmy, však i na Androidu jsou k dispozici offline mapy navigace Nokia HERE a využívat můžeme také české offline turistické Mapy.cz. Ale abychom byli fér, Google již dříve nabídl možnost stažení map, ale ta byla omezena na oblast o velikosti 50 kilometrů čtverečných v okolí vybraného místa, takže pro řadu případů nebyla moc užitečná. Navíc ani pak nefungovalo vyhledávání či navigace a různé mapové vrstvy. Tím tedy nemáme na mysli fotomapy, to už bychom chtěli moc.

Co si tedy Google chystá? V offline režimu budou mapy nabízet hlasové instrukce pro navigaci, vyhledávání adres a míst a informace o různých místech, například otevírací dobu obchodů a restaurací. Google také nedávno uživatelům v Indii, Indonésii a na Filipínách nedávno umožnil, aby si stáhli videa z YouTube a podívali se na ně kdykoliv v příštích 48 hodinách. Snad tedy offline mapy nebudou omezeny na určité regiony.

Zdroj: Hexus.net
reklama