www.svethardware.cz
>
>
>

Google slíbil offline mapy

Google slíbil offline mapy
, , aktualita
Google je často kritizován, že dosud nedává k dispozici možnost využívat jeho mapy bez přístupu k Internetu. Nemůžeme si tak stáhnout třeba celou mapu České republiky či jiné země, ale to se má snad již brzy změnit.
K oblíbeným
reklama
Na akci Google I/O bylo tedy včera oznámeno, že ještě v tomto roce budou zpřístupněny offline mapy, a tedy možnost si je stáhnout do svého zařízení a využít třeba k navigaci nebo vyhledávání adres. Stahovat si také budeme moci různé druhy informací i místech v mapách, takže bude možné využívat Google Maps pro navigaci i do míst, kde není k dispozici mobilní signál a díky tomu si ani nebudeme užírat vlastní FUP, pokud jsme tedy jím omezeni.

Google tak v tomto případě bude dohánět ostatní firmy, však i na Androidu jsou k dispozici offline mapy navigace Nokia HERE a využívat můžeme také české offline turistické Mapy.cz. Ale abychom byli fér, Google již dříve nabídl možnost stažení map, ale ta byla omezena na oblast o velikosti 50 kilometrů čtverečných v okolí vybraného místa, takže pro řadu případů nebyla moc užitečná. Navíc ani pak nefungovalo vyhledávání či navigace a různé mapové vrstvy. Tím tedy nemáme na mysli fotomapy, to už bychom chtěli moc.

Co si tedy Google chystá? V offline režimu budou mapy nabízet hlasové instrukce pro navigaci, vyhledávání adres a míst a informace o různých místech, například otevírací dobu obchodů a restaurací. Google také nedávno uživatelům v Indii, Indonésii a na Filipínách nedávno umožnil, aby si stáhli videa z YouTube a podívali se na ně kdykoliv v příštích 48 hodinách. Snad tedy offline mapy nebudou omezeny na určité regiony.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek