Google testuje samořiditelná auta i v Austinu

Google testuje samořiditelná auta i v Austinu
, , aktualita
Vývoj aut, která se řídí sama, jde více a více dopředu a hlavním vývojářem je Google, který se chce angažovat v co nejvíce odvětvích. Teď se se svými auty vydal i mimo domácí Mountain View.
K oblíbeným
reklama
Google již dlouhou dobu testuje auta, jež se řídí sama. Jedná se o trošku diskutabilní testování stejně jako v případě dronů. Mohou se objevit potíže, takže na testování těchto aut je třeba mít povolení. Toto povolení má Google v Mountain View, kde má své hlavní sídlo. Teď vypustil další samořidící se auta i jinde.

Lidé již mohou spatřit auta Googlu i v Austinu v Texasu. Tomuto kroku muselo předcházet i povolení od texaského guvernéra, Grega Abbotta, Texaského ministerstva dopravy, policie a dalších orgánů. Momentálně může Google takto testovat samořiditelná auta například v Nevadě.

A proč si Google vybral zrovna Austin? Pravděpodobně to nebude kvůli závodní trati, na které se prohánějí i vozy Formule 1. Google analyzoval dopravní podmínky a podnebí, aby našel místo, které bude jednoduše jiné než Moutain View. Austin se tedy na testování hodí.

O bezpečnost by mělo být postaráno, v autech sedí i řidiči, kteří mohou převzít řízení v případě, že auto špatně zanalyzuje situaci. Zatím se stalo 11 dopravních nehod s auty od Googlu, i když většina z nich nebyla zapříčiněna samořidícím systémem.

Jedná se o Lexusy, v tomto případě SUV, které mají nálepky, aby všichni poznali, že tato auta neřídí člověk, ale že se řídí sama.

Zdroj: Engadget
reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala