www.svethardware.cz
>
>

Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh

Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
, , aktualita
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
K oblíbeným
reklama
Průlomu ve světě akumulátorů jsme tu měli už stovky. Dotažení prvotního konceptu do reálné výroby si ale žádá mnoho let (někdy i desítek), a tak se prozatím dočkáváme zejména evolucí stávajících typů. Ostatně grafenová baterie od Real Grafene je sice svými vlastnostmi docela revoluční, zároveň jde ale stále jen o významné vylepšení stávajících technologií. V zásadě je o lithiový akumulátor, kde však byl grafen použit spolu s lithiem a byly přidány také extrémně tenké grafenové vrstvy. Výsledkem je, že by se 3000mAh článek v telefonu mohl nabít 60W nabíječkou jen za 20 minut. Také by výdrž měla z dnešních cca 300-500 cyklů vzrůst asi na 1500 cyklů díky mnohem menšímu zahřívání. Baterie v telefonu by tak mohla při takřka plné síle vydržet i několik let.
 
Real Graphene powerbanka
 
První vzorky už existují a dokonce byly zaslány partnerům společnosti k otestování. To ale neznamená, že je hned uvidíme na trhu. Real Graphene nicméně očekává, že první produkty by se mohly objevit během jednoho roku a doufá v nějakou větší zakázku od výrobců telefonů. Protože jde ale zatím o drahé řešení, je jasné, že se bude nejprve začínat od limitovaných sérií v naprostém high-endu.
 
Grafen je totiž stále extrémně drahý materiál, a to i přesto, že se jeho cena výrazně snižuje. Hovoří se o tom, že by cena akumulátorů s grafenem měla být vyšší asi o 30 %, což by byl velký problém např. pro elektromobily (nárůst ceny o 100+ tisíc), ale docela stravitelný nárůst ceny baterie u smartphonu (nárůst ceny v řádu stokorun). Výhodou grafenových akumulátorů je i to, že je velmi snadné upravit stávající linky vyrábějící lithiové akumulátory na nový typ, takže cenový rozdíl jde opravdu především na vrub ceně grafenu jako materiálu pro výrobu.
 
Real Graphene má v plánu v příštích týdnech spustit crowd-fundingovou kampaň na své grafenové powerbanky, nějaké modely společnosti se objevily dokonce už i na Amazonu. Model G-100 má mít kapacitu 10000 mAh a s pomocí 100W nabíječky má být nabita za pouhých 20 minut, přičemž powerbanka bude stát $90 a dalších $15 bude pak za nabíječku. G-100 Max přijde s kapacitou 20000 mAh a nabije se za 40 minut.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář