www.svethardware.cz
>
>
>
>

Grafické karty Intel Xe jdou na trh, vyrábí je Asus i Colorful

Grafické karty Intel Xe jdou na trh, vyrábí je Asus i Colorful
, , aktualita
Grafické čipy Intel Xe nebudou existovat jen jako integrované do CPU a v noteboocích. Nyní jsou nabízeny i jako skutečné grafické karty do PCIe slotů. S jejich výrobou začala např. firma Asus nebo Colorful.
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel už nějakou dobu pracuje na grafických čipech Intel Xe, které prozatím můžeme najít v integrovaných grafikách v nejnovějších procesorech značky. Už delší dobu se ale ukazují i grafické karty do PCIe slotu, které mají tento grafický čip a nyní jsou skutečností i jiné než vývojové verze. Intel totiž oznámil, že jeho partneři začali dodávat na trh grafické karty s Intel Xe. Pokud byste si ji ale chtěli koupit, budete si muset pořídit celou sestavu s ní, protože s kartami se počítá jen pro trh OEM. Alespoň v případě těchto low-endových.
 
Intel Xe Asus DG1-4G
 
Zajímavostí je, že karty mají jen 80 EU, zatímco integrované modely jich mají 96. Desktopové verze (na kartách) tak budou mít patrně nižší hrubý výkon než ty integrované v procesorech, nicméně vše může obrátit ještě frekvence, kterou neznáme (a která by díky lepšímu chlazení mohla být teoreticky o něco výše). GPU Intel Xe využívá 10nm výrobního procesu SuperFin. Karty budou dále vybaveny 4 GB LPDDR4x paměti se 128bitovou sběrnicí. Jednou z těchto karet bude pasivně chlazený Asus DG1-4G, druhou bude blíže neurčena karta od společnosti Colorful.
 
Intel Xe Colorful
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala