reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

G.Skill Phoenix Blade: SSD s až 2000 MB/s

23.10.2014, Jan Vítek, aktualita
G.Skill Phoenix Blade: SSD s až 2000 MB/s
Společnost G.Skill vysílá na trh svá nejnovější SSD série Phoenix Blade, která je určena pro velmi náročné uživatele. Ti mohou očekávat vysoký výkon s propustností až 2000 MB/s a ani ostatní specifikace nejsou špatné.
G.Skill Phoenix Blade jsou pochopitelně SSD využívající rozhraní PCI Express, přičemž jsou v podobě klasické karty podobně jako série OCZ RevoDrive. Zaměřeny jsou pak na velmi náročné hráče, profesionály zabývající se grafickým či jiným designem a také pro zpracování audia a videa. Zkrátka se budou hodit všude tam, kde je zapotřebí rychlý přístup k relativně velkému množství dat. Prodávají se totiž s kapacitou 480 GB, tedy alespoň prozatím jako jeden model.

Phoenix Blade využívá rozhraní PCI Express 2.0 x8 a co se týče jeho interního uspořádání, nejde o žádné překvapení. Máme tu čtyři staré známé kontrolery LSI SandForce SF-2281 zapojené v režimu RAID 0, díky čemuž dokáží dosánout v nejlepším případě propustnosti 2000 MB/s. Co se týče použitých pamětí, pak výrobce prozradil pouze to, že jde o MLC NAND Flash, což bylo tak nějak jasné.

Sekvenční čtení Phoenix Blade dosahuje maximálně 1900 MB/s a sekvenční zápis je bohužel mnohem pomalejší, a to 1050 MB/s. Co se týče náhodného čtení a zápisu 4kB bloků dat, pak zde se situace obrátila. Při čtení to je 90.000 IOPS a při zápisu zase 245.000 IOPS. Z toho vyplývá, že se zvyšujícím se objemem zpracovávaných dat se čtení na své maximum dostane pomaleji než zápis, což by bylo asi nejlépe vidět na výsledku testu ATTO Disk Benchmark.

Tisková zpráva dále mluví o podpoře příkazu TRIM a také SCSI UNMAP a samozřejmostí je také S.M.A.R.T. pro monitorování kondice SSD. Nechybí ani BCH ECC (55bitů na sektor) pro zajištění ochrany dat a co se týče záruky, ta je tříletá. Nakonec můžeme zmínit spotřebu, která u takovýchto úložných zařízení není úplně zanedbatelná. Zde činí 8 W v klidu a 15 či 18 W při čtení a zápisu.

Zdroj: TZ G.Skill
reklama