www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GTX 750 Ti: první GeForce s architekturou Maxwell?

GTX 750 Ti: první GeForce s architekturou Maxwell?
, , aktualita
Nedávno se objevily informace, že by se již zanedlouho měly dostat na trh grafické karty NVIDIA GeForce, které využijí nástupce architektury Kepler, jež dostala jméno Maxwell. Nemá však jít o hi-end model, ale o GeForce GTX 750 Ti.
K oblíbeným
reklama
Zdá se tedy, že zprávy o chystaných grafických kartách NVIDIA s architekturou Maxwell nelhaly a prvních karet se máme skutečně dočkat už v únoru. Půjde tedy o jeden model, a to GeForce GTX 750 Ti, jenž je vyráběn už odladěným 28nm procesem, aby později nastoupily velké a výkonné čipy vyráběné 20nm procesem. Dřívější informace jej zařazovaly ještě mezi karty s GK104, čili architekturou Kepler. NVIDIA nám chce tedy nejdříve připravit malý předkrm, který se zařadí mezi karty GeForce GTX 760 a 660 z hlediska výkonu ve hrách, ovšem jeho výkon v GPGPU může být zcela jinde, a to právě díky nové architektuře.

Ta využívá integrované 64bitové jádro ARM, jež se doposud skrývalo pod názvem Project Denver. To má v GPGPU snížit závislost grafického procesoru na hlavním systémovém CPU tak, že některé úlohy vezme na sebe. Krom toho se dočkáme také Unified Virtual Memory, čili možnosti využít systémovou operační paměť procesorem i grafickým čipem, což je vlastnost, kterou mají i nová APU Kaveri od AMD. Zatím to tedy vypadá, že Maxwell má přinést vylepšení především pro GPGPU aplikace, což je oblast, které se začíná více věnovat také AMD.

Zatím ale nejsou známy přesné specifikace nové karty GeForce GTX 750 Ti, takže se necháme překvapit, jestli tyto informace nelžou a nakonec třeba opravdu nepůjde o prostou GK104.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala