reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

GTX 750 Ti: první GeForce s architekturou Maxwell?

, , aktualita
GTX 750 Ti: první GeForce s architekturou Maxwell?
Nedávno se objevily informace, že by se již zanedlouho měly dostat na trh grafické karty NVIDIA GeForce, které využijí nástupce architektury Kepler, jež dostala jméno Maxwell. Nemá však jít o hi-end model, ale o GeForce GTX 750 Ti.
GTX 750 Ti: první GeForce s architekturou Maxwell?
Zdá se tedy, že zprávy o chystaných grafických kartách NVIDIA s architekturou Maxwell nelhaly a prvních karet se máme skutečně dočkat už v únoru. Půjde tedy o jeden model, a to GeForce GTX 750 Ti, jenž je vyráběn už odladěným 28nm procesem, aby později nastoupily velké a výkonné čipy vyráběné 20nm procesem. Dřívější informace jej zařazovaly ještě mezi karty s GK104, čili architekturou Kepler. NVIDIA nám chce tedy nejdříve připravit malý předkrm, který se zařadí mezi karty GeForce GTX 760 a 660 z hlediska výkonu ve hrách, ovšem jeho výkon v GPGPU může být zcela jinde, a to právě díky nové architektuře.

Ta využívá integrované 64bitové jádro ARM, jež se doposud skrývalo pod názvem Project Denver. To má v GPGPU snížit závislost grafického procesoru na hlavním systémovém CPU tak, že některé úlohy vezme na sebe. Krom toho se dočkáme také Unified Virtual Memory, čili možnosti využít systémovou operační paměť procesorem i grafickým čipem, což je vlastnost, kterou mají i nová APU Kaveri od AMD. Zatím to tedy vypadá, že Maxwell má přinést vylepšení především pro GPGPU aplikace, což je oblast, které se začíná více věnovat také AMD.

Zatím ale nejsou známy přesné specifikace nové karty GeForce GTX 750 Ti, takže se necháme překvapit, jestli tyto informace nelžou a nakonec třeba opravdu nepůjde o prostou GK104.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama