www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Hackboard 2: Single Board Computer s Intelem slaví úspěch

Hackboard 2: Single Board Computer s Intelem slaví úspěch
, , aktualita
Hackboard 2 bychom mohli přiblížit jako variaci na Raspberry Pi založenou na procesoru Intel. Snese tak i označení SBC, čili Single Board Compter a tvůrci se mohou pochlubit tím, že už krátce po spuštění kampaně mají zajištěno financování. 
K oblíbeným
reklama
Hackboard 2 se totiž objevila na CrowdSupply, kde zbývá ještě 33 dní do konce financovací kampaně, jenomže se nedá zrovna říci, že by jí bylo třeba. Vzhledem k cílové částce jednoho dolaru je kampaň spíše prostředek pro získání objednávek od zákazníků, anebo výrobce tohoto SBC ani žádnou konkrétní částku pro rozjetí výroby nepotřebuje. 
 
 
Počítač Hackboard 2 je tak postaven na jednom PCB vybaveném veškerou potřebnou elektronikou, rozhraním, apod. Je tu tak i procesor Intel Celeron N4020 se dvěma jádry na taktu až 2,8 GHz, dále pak 4 GB RAM, 64 GB základní paměti eMMC pro data plus až 4 TB díky dvěma NVMe M.2 slotům. Pak to je ještě výstup HDMI 2.1, eDP pro LCD obrazovku, rozhraní pro dotykový displej a repro. Nezapomnělo se také na tři USB 3.0, vyhrazený USB pro webkameru, 40pinový GPIO header, a to všechno na desce s rozměry 120 x 80 mm.
 
 
Mezi rozhraní patří WiFi s propustností 1,73 Gb/s, Bluetooth 5.1, gigabitový Ethernet a také volitelné moduly pro 4G/LTE a 5G. Napájení je realizováno externím adaptérem a v dodávce je také potřebný chladič. Jde o jednoduché hliníkové žebroví, které ve stylu sendviče obklopí desku z obou stran, a poslouží tak i jako skříň. 
 
 
Součástí nabídky je také systém Windows 10 ve verzi za 140 dolarů, ovšem ten můžeme nahradit Linuxem (Ubuntu) a ušetřit 41 dolarů. Když si ale naopak připlatíme na 299 dolarů, získáme verzi zobrazenou výše, která zahrnuje také 13,3" displej s ochranným pouzdrem/stojanem, webkameru, klávesnici s trackpadem a Windows 10. To ale nezahrnuje 4G modem v ceně 50 USD nebo rovnou 5G za dalších 299 USD.   
 
První Hackboard 2 a příslušné sady budou k dispozici od dubna příštího roku.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář