www.svethardware.cz
>
>

HDMI Forum přišlo s novými specifikacemi

HDMI Forum přišlo s novými specifikacemi
, , aktualita
HDMI Forum přichází s novými specifikacemi pro rozhraní HDMI verze 2.0, která by měla nahradit dnešní rozšířené rozhraní verze 1.4. Dle očekávání se dočkáme především navýšení datové propustnosti, což logicky přinese podporu vyšších rozlišení....
K oblíbeným
reklama
HDMI Forum přichází s novými specifikacemi pro rozhraní HDMI verze 2.0, která by měla nahradit dnešní rozšířené rozhraní verze 1.4. Dle očekávání se dočkáme především navýšení datové propustnosti, což logicky přinese podporu vyšších rozlišení.

Nové specifikace pro rozhraní HDMI tak přináší podstatný nárůst datové propustnosti, a to až na 18 Gbps, díky čemuž může poskytnout rozlišení 4K (2160p) při 50 či 60Hz obnovovací frekvenci. To nám dává čtyřnásobek klasického rozlišení Full HD a k tomu tu bude také podpora až 32 audio kanálů. Kompletní specifikace jsou již k dispozici na HDMI Adopter Extranet a chystá se také tisková konference, na níž se bude debatovat o nových specifikacích. Stane se tak na IFA 2013 v Berlíně již tento pátek (TecWatch Forum, Hala 11.1 od 12:00).

HDMI 2.0 jsou zpětně kompatibilní s předchozími verzemi a když si je porovnáme s verzí 1.4, pak ta má propustnost 10,2 Gb/s oproti zmíněným 18 Gbps, což bylo dosaženo především zvýšením pracovní frekvence z 340 na 600 MHz.

Nové specifikace také nedefinují nové konektory nebo kabely, takže v tomto ohledu zůstane vše při starém a v případě, že máte kabely High Speed (kategorie 2), nebudete tedy muset měnit ani ty. Vypuštění HDMI 2.0 Compliance Test Specification (CTS) se očekává před koncem tohoto roku.

Zdroj: TZ HDMI.org
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek