www.svethardware.cz
>
>

HDMI Forum přišlo s novými specifikacemi

HDMI Forum přišlo s novými specifikacemi
, , aktualita
HDMI Forum přichází s novými specifikacemi pro rozhraní HDMI verze 2.0, která by měla nahradit dnešní rozšířené rozhraní verze 1.4. Dle očekávání se dočkáme především navýšení datové propustnosti, což logicky přinese podporu vyšších rozlišení....
K oblíbeným
reklama
HDMI Forum přichází s novými specifikacemi pro rozhraní HDMI verze 2.0, která by měla nahradit dnešní rozšířené rozhraní verze 1.4. Dle očekávání se dočkáme především navýšení datové propustnosti, což logicky přinese podporu vyšších rozlišení.

Nové specifikace pro rozhraní HDMI tak přináší podstatný nárůst datové propustnosti, a to až na 18 Gbps, díky čemuž může poskytnout rozlišení 4K (2160p) při 50 či 60Hz obnovovací frekvenci. To nám dává čtyřnásobek klasického rozlišení Full HD a k tomu tu bude také podpora až 32 audio kanálů. Kompletní specifikace jsou již k dispozici na HDMI Adopter Extranet a chystá se také tisková konference, na níž se bude debatovat o nových specifikacích. Stane se tak na IFA 2013 v Berlíně již tento pátek (TecWatch Forum, Hala 11.1 od 12:00).

HDMI 2.0 jsou zpětně kompatibilní s předchozími verzemi a když si je porovnáme s verzí 1.4, pak ta má propustnost 10,2 Gb/s oproti zmíněným 18 Gbps, což bylo dosaženo především zvýšením pracovní frekvence z 340 na 600 MHz.

Nové specifikace také nedefinují nové konektory nebo kabely, takže v tomto ohledu zůstane vše při starém a v případě, že máte kabely High Speed (kategorie 2), nebudete tedy muset měnit ani ty. Vypuštění HDMI 2.0 Compliance Test Specification (CTS) se očekává před koncem tohoto roku.

Zdroj: TZ HDMI.org
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře