reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDMI Forum přišlo s novými specifikacemi

4.9.2013, Jan Vítek, aktualita
HDMI Forum přišlo s novými specifikacemi
HDMI Forum přichází s novými specifikacemi pro rozhraní HDMI verze 2.0, která by měla nahradit dnešní rozšířené rozhraní verze 1.4. Dle očekávání se dočkáme především navýšení datové propustnosti, což logicky přinese podporu vyšších rozlišení....
HDMI Forum přichází s novými specifikacemi pro rozhraní HDMI verze 2.0, která by měla nahradit dnešní rozšířené rozhraní verze 1.4. Dle očekávání se dočkáme především navýšení datové propustnosti, což logicky přinese podporu vyšších rozlišení.

Nové specifikace pro rozhraní HDMI tak přináší podstatný nárůst datové propustnosti, a to až na 18 Gbps, díky čemuž může poskytnout rozlišení 4K (2160p) při 50 či 60Hz obnovovací frekvenci. To nám dává čtyřnásobek klasického rozlišení Full HD a k tomu tu bude také podpora až 32 audio kanálů. Kompletní specifikace jsou již k dispozici na HDMI Adopter Extranet a chystá se také tisková konference, na níž se bude debatovat o nových specifikacích. Stane se tak na IFA 2013 v Berlíně již tento pátek (TecWatch Forum, Hala 11.1 od 12:00).

HDMI 2.0 jsou zpětně kompatibilní s předchozími verzemi a když si je porovnáme s verzí 1.4, pak ta má propustnost 10,2 Gb/s oproti zmíněným 18 Gbps, což bylo dosaženo především zvýšením pracovní frekvence z 340 na 600 MHz.

Nové specifikace také nedefinují nové konektory nebo kabely, takže v tomto ohledu zůstane vše při starém a v případě, že máte kabely High Speed (kategorie 2), nebudete tedy muset měnit ani ty. Vypuštění HDMI 2.0 Compliance Test Specification (CTS) se očekává před koncem tohoto roku.

Zdroj: TZ HDMI.org
reklama