www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní PC Valve Steam Machine v akci

Herní PC Valve Steam Machine v akci
, , aktualita
Již několik týdnů víme, že Valve a jiné firmy chystají specializovaná herní PC Steam Machine, na nichž poběží software SteamOS. Nyní se můžeme podívat, jak jedna taková SteamMachine vypadá a také jak vypadá samotný operační systém.
K oblíbeným
reklama
Steam Machine a SteamOS jsou pro Valve velkou sázkou do budoucna, ovšem na nezájem si tato firma rozhodně stěžovat nemůže. Však jej také řádně přizivuje dávkami informací, mezi nimiž se nyní objevila i videa, která ukazují jednu ze Steam Machine v akci. Pokud ale přesto nevíte, o co vlastně jde, můžete se přesunout do naší sekce věnované firmě Valve, kde najdete články o počítačích Steam Machine, systému SteamOS a také herním ovladači.


Zrovna ten má být trumfem firmy Valve, která chce pomocí něj překlenout svět PC a konzolí, a evidentně se tak snaží zaujmout oba tábory, v čemž tkví obrovský potenciál. Máme tu tedy několik videí, z nichž první se týká samotného hardwaru, konkrétně herního PC Steam Machine a ukazuje, jak snadno je možné vyměnit komponenty. Na tom ostatně není nic překvapivého, však jde v podstatě o normální osobní počítač s běžnými komponenty.


V dalších dvou videích je srovnáváno hraní Lef 4 Dead 2 na počítači se Steam OS a také s OS Windows, na čemž je zajímavé nastavení kvality (viz obrázek nahoře), které je ve Steam OS mírně řečeno jednoduché.


Následně jsou zkoumány také konfigurační soubory, aby bylo odhaleno konkrétní nastavení hry ve Steam OS. Nicméně z tohoto je jasně vidět, že Valve se svými Steam Machines a Steam OS cílí především na jednoduchost, za čímž můžeme opět vidět snahu zaujmout co největší základnu uživatelů.

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik