reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Herní PC Valve Steam Machine v akci

, , aktualita
Herní PC Valve Steam Machine v akci
Již několik týdnů víme, že Valve a jiné firmy chystají specializovaná herní PC Steam Machine, na nichž poběží software SteamOS. Nyní se můžeme podívat, jak jedna taková SteamMachine vypadá a také jak vypadá samotný operační systém.
Herní PC Valve Steam Machine v akci
Steam Machine a SteamOS jsou pro Valve velkou sázkou do budoucna, ovšem na nezájem si tato firma rozhodně stěžovat nemůže. Však jej také řádně přizivuje dávkami informací, mezi nimiž se nyní objevila i videa, která ukazují jednu ze Steam Machine v akci. Pokud ale přesto nevíte, o co vlastně jde, můžete se přesunout do naší sekce věnované firmě Valve, kde najdete články o počítačích Steam Machine, systému SteamOS a také herním ovladači.


Zrovna ten má být trumfem firmy Valve, která chce pomocí něj překlenout svět PC a konzolí, a evidentně se tak snaží zaujmout oba tábory, v čemž tkví obrovský potenciál. Máme tu tedy několik videí, z nichž první se týká samotného hardwaru, konkrétně herního PC Steam Machine a ukazuje, jak snadno je možné vyměnit komponenty. Na tom ostatně není nic překvapivého, však jde v podstatě o normální osobní počítač s běžnými komponenty.


V dalších dvou videích je srovnáváno hraní Lef 4 Dead 2 na počítači se Steam OS a také s OS Windows, na čemž je zajímavé nastavení kvality (viz obrázek nahoře), které je ve Steam OS mírně řečeno jednoduché.


Následně jsou zkoumány také konfigurační soubory, aby bylo odhaleno konkrétní nastavení hry ve Steam OS. Nicméně z tohoto je jasně vidět, že Valve se svými Steam Machines a Steam OS cílí především na jednoduchost, za čímž můžeme opět vidět snahu zaujmout co největší základnu uživatelů.

Zdroj: Hexus.net

reklama
reklama
reklama