www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní PC Valve Steam Machine v akci

Herní PC Valve Steam Machine v akci
, , aktualita
Již několik týdnů víme, že Valve a jiné firmy chystají specializovaná herní PC Steam Machine, na nichž poběží software SteamOS. Nyní se můžeme podívat, jak jedna taková SteamMachine vypadá a také jak vypadá samotný operační systém.
K oblíbeným
reklama
Steam Machine a SteamOS jsou pro Valve velkou sázkou do budoucna, ovšem na nezájem si tato firma rozhodně stěžovat nemůže. Však jej také řádně přizivuje dávkami informací, mezi nimiž se nyní objevila i videa, která ukazují jednu ze Steam Machine v akci. Pokud ale přesto nevíte, o co vlastně jde, můžete se přesunout do naší sekce věnované firmě Valve, kde najdete články o počítačích Steam Machine, systému SteamOS a také herním ovladači.


Zrovna ten má být trumfem firmy Valve, která chce pomocí něj překlenout svět PC a konzolí, a evidentně se tak snaží zaujmout oba tábory, v čemž tkví obrovský potenciál. Máme tu tedy několik videí, z nichž první se týká samotného hardwaru, konkrétně herního PC Steam Machine a ukazuje, jak snadno je možné vyměnit komponenty. Na tom ostatně není nic překvapivého, však jde v podstatě o normální osobní počítač s běžnými komponenty.


V dalších dvou videích je srovnáváno hraní Lef 4 Dead 2 na počítači se Steam OS a také s OS Windows, na čemž je zajímavé nastavení kvality (viz obrázek nahoře), které je ve Steam OS mírně řečeno jednoduché.


Následně jsou zkoumány také konfigurační soubory, aby bylo odhaleno konkrétní nastavení hry ve Steam OS. Nicméně z tohoto je jasně vidět, že Valve se svými Steam Machines a Steam OS cílí především na jednoduchost, za čímž můžeme opět vidět snahu zaujmout co největší základnu uživatelů.

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026 Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026
Společnost Sony naznačila, že nastoupí i konzole PlayStation 5 Pro, která bude pro pátou generaci znamenat nejspíše to, co PlayStation 4 Pro ve čtvrté generaci. Vedle toho už se také mluví o PS6. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru? Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru?
Výzkumníci z University of Cincinnati vyvíjejí základ nové sítě robotických zařízení, která by byla schopna opravovat satelity na nízké orbitě a také jim zajišťovat doplňování paliva. Kdo za tímto projektem stojí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cougar Conquer 2: skříňová extravagance Cougar Conquer 2: skříňová extravagance
Počítačová skříň Conquer 2 od společnosti Cougar se dá označit za čistou extraganci a protipól designově minimalistických modelů. Ostatně vypadá jako součást duhovkami vybarveného transformera. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Preferred Networks MN-Core: čtyřdílný čip s plochou 3000 čtverečných milimetrů Preferred Networks MN-Core: čtyřdílný čip s plochou 3000 čtverečných milimetrů
V poslední době se můžeme kochat pohledem na stále větší počítačové čipy, ale to především díky tomu, že jsou tvořeny více monolity. Jeden takový s plochou přes 3000 milimetrů čtverečných využívá i karta od Preferred Networks. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Na ISS dorazil nový robot s emoční inteligencí Na ISS dorazil nový robot s emoční inteligencí
Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) získala dalšího robotického obyvatele, jímž je CIMON-2. A jak jeho název napovídá, není to první robot svého druhu. Už loni na ISS pobýval jeho předchůdce CIMON od IBM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře