www.svethardware.cz
>
>
>
>

HGST demonstroval SSD se 3 miliony IOPS

HGST demonstroval SSD se 3 miliony IOPS
, , aktualita
HGST, součást společnosti Western Digital, demonstrovala nové úložiště typu SSD, které dosáhne výkonu třech milionů IOPS při práci s 512B bloky dat. Vedle toho představila také nová PCIe SSD FlashMAX III.
K oblíbeným
reklama
Nejdříve se podíváme na novou třídu SSD, které slibují opravdu velmi vysoký výkon. Oněch třech milionů IOPS při práci s 512B bylo dosaženo s pomocí fronty, ovšem nedozvěděli jsme se její délku (Queue Depth). Další uveřejněný údaj je průměrná latence při náhodném čtení 1,5 mikrosekundy, a to bez fronty. Jde tedy o výkon, který se zcela vymyká tomu, co předvádí dnes dostupné modely SSD. Ovšem jde také o jinou technologii.

HGST nevyužilo paměti typu NAND Flash, ale nové 45nm paměťové čipy typu Phase Change Memory (PCM) s kapacitou 1 Gb. Jde o paměti, které nejsou energeticky závislé (non-volatile), čili stejně jako NAND Flash nepotřebují být napájeny, aby si udržely informaci. Oproti nim jsou ale mnohem rychlejší.

A aby bylo možné jejich potenciál využít, v HGST vyvinuli také novou paměťovou architekturu a komunikační protokol, která však pracuje s běžným rozhraním PCI Express 2.0 x4, alespoň tedy v případě prototypu. Dle zástupců HGST je na novém úložišti nejzajímavější právě velmi nízká latence, která je o dva řády nižší než u dnešních SSD, jejichž technologie nedokáže něco takového poskytnout. Nicméně zatím se nemůžeme těšit, že si SSD s paměťmi PCM brzy pořídíme. Tato technologie míří především do datových center.

Pořídit si ale budeme moci nový FlashMAX III PCIe SSD, čili SSD na kartě s rozhraním PCI Express. Ten byl dnes také představen a uveden na trh společně se softwarem ServerCache, který slouží k vytvoření SSD cache pro často využívaná data. Samotné SSD FlashMAX III slibuje vysoký výkon, a to konkrétně 540.000 Random Read IOPS (4K) a až 200,000 Mixed Sustained Random IOPS. Co se týče maximální rychlosti čtení a zápisu, pak tu máme velmi slušných 2,7 GB/s a 1,4 GB/s, což slibuje model s kapacitou 1,1 TB i 2,2 TB. Přichází v podobě malé nízkoprofilové karty s podporou rozhraní PCI Express 3.0 a na trh se chystá v tomto čtvrtletí.

Zdroj: Storagereview
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře