www.svethardware.cz
>
>
>
>

High-Speed Data Link (HSDL) od OCZ, rozhraní (nejen) pro SSD

High-Speed Data Link (HSDL) od OCZ, rozhraní (nejen) pro SSD
, , aktualita
Produkty společnosti OCZ Technology včetně jejich solid-state disků dobře známe i z našich obchodů. Tato úložná média, stejně jako pevné disky, používají běžně ke komunikaci rozhraní SATA nebo SAS. Nespokojenost s limity stávajících sběrnic...
K oblíbeným
reklama
Produkty společnosti OCZ Technology včetně jejich solid-state disků dobře známe i z našich obchodů. Tato úložná média, stejně jako pevné disky, používají běžně ke komunikaci rozhraní SATA nebo SAS. Nespokojenost s limity stávajících sběrnic přiměl techniky OCZ k odvážnému kroku. Vyvinuli vlastní rozhraní zvané High-Speed Data Link (HSDL), aby, jak společnost ve své zprávě uvádí, „umožnili technologii SSD využít její plný potenciál“.Jak známo, současná rozhraní Serial ATA a Serial Attached SCSI umožňují maximální teoretickou propustnost 3 resp. 6 Gbps. Naproti tomu HSDL od OCZ bude nabízet rychlost až 20 Gbps na jeden kanál, s možností využití až čtyř kanálů. Cílem společnosti je rozšíření nové technologie nejen do náročných enterprise aplikací, ale i k výkonnějším systémům jednotlivců.HSDL bude standard otevřený všem zájemcům o spolupráci. První praktické využití nového rozhraní bude představeno v nové sérii OCZ IBIS, 3,5“ SSD disk, jehož prototypy jsou již k dispozici. Ibis bude prodáván spolu s jedno-portovým PCIe řadičem, přičemž pro náročnejší systémy bude k dispozici řadič se čtyřmi výstupy.

Bližší technické parametry tisková zpráva neuvádí, nicméně několik obrázků k dispozici je. Z nich se dá usuzovat, že HSDL je modifikovaný mini-SAS konektor, který ovšem ve čtyřech párech datových linek v jednom kabelu komunikuje přímo signály PCIe (nikoli datové toky SATA nebo SAS). Rozšířený 4portový PCIe řadič by pak měl přinést jednoduché a výkonné zapojení SSD disků do polí RAID.
Zdroj: TZ OCZ
reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář