www.svethardware.cz
>
>
>
>

High-Speed Data Link (HSDL) od OCZ, rozhraní (nejen) pro SSD

High-Speed Data Link (HSDL) od OCZ, rozhraní (nejen) pro SSD
, , aktualita
Produkty společnosti OCZ Technology včetně jejich solid-state disků dobře známe i z našich obchodů. Tato úložná média, stejně jako pevné disky, používají běžně ke komunikaci rozhraní SATA nebo SAS. Nespokojenost s limity stávajících sběrnic...
K oblíbeným
reklama
Produkty společnosti OCZ Technology včetně jejich solid-state disků dobře známe i z našich obchodů. Tato úložná média, stejně jako pevné disky, používají běžně ke komunikaci rozhraní SATA nebo SAS. Nespokojenost s limity stávajících sběrnic přiměl techniky OCZ k odvážnému kroku. Vyvinuli vlastní rozhraní zvané High-Speed Data Link (HSDL), aby, jak společnost ve své zprávě uvádí, „umožnili technologii SSD využít její plný potenciál“.Jak známo, současná rozhraní Serial ATA a Serial Attached SCSI umožňují maximální teoretickou propustnost 3 resp. 6 Gbps. Naproti tomu HSDL od OCZ bude nabízet rychlost až 20 Gbps na jeden kanál, s možností využití až čtyř kanálů. Cílem společnosti je rozšíření nové technologie nejen do náročných enterprise aplikací, ale i k výkonnějším systémům jednotlivců.HSDL bude standard otevřený všem zájemcům o spolupráci. První praktické využití nového rozhraní bude představeno v nové sérii OCZ IBIS, 3,5“ SSD disk, jehož prototypy jsou již k dispozici. Ibis bude prodáván spolu s jedno-portovým PCIe řadičem, přičemž pro náročnejší systémy bude k dispozici řadič se čtyřmi výstupy.

Bližší technické parametry tisková zpráva neuvádí, nicméně několik obrázků k dispozici je. Z nich se dá usuzovat, že HSDL je modifikovaný mini-SAS konektor, který ovšem ve čtyřech párech datových linek v jednom kabelu komunikuje přímo signály PCIe (nikoli datové toky SATA nebo SAS). Rozšířený 4portový PCIe řadič by pak měl přinést jednoduché a výkonné zapojení SSD disků do polí RAID.
Zdroj: TZ OCZ
reklama
Nejnovější články
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek