www.svethardware.cz
>
>
>
>

HighPoint SSD 7540 RAID: až 28 GB/s na SSD úložišti

HighPoint SSD 7540 RAID: až 28 GB/s na SSD úložišti
, , aktualita
Společnost HighPoint začala prodávat SSD kartu, která má na sobě prostor pro až osm M.2 SSD, jež dokáže spojit do jednoho úložiště. A můžeme si vcelku snadno představit, jaké úložné monstrum z toho může vzniknout. 
K oblíbeným
reklama
Podobné karty dobře známe, ostatně jde o podobný princip, na němž byla založena starší výkonná SSD určená pro velké sloty PCIe a také známe moderní adaptéry, jež se svými lepšími modely desek nabízeli či snad ještě nabízejí někteří výrobci. HighPoint SSD 7540 RAID je ostatně také "jen" adaptér s řadou pozic pro SSD, ovšem poněkud vyspělejší. 
 
 
HighPoint SSD 7540 RAID je určen pro osm M.2 SSD pro čtyři linky rozhraní PCIe 4.0, čili v ideálním případě by se jejich propustnost dala zkombinovat až k cca 56 GB/s. Nicméně takový příval dat už pochopitelně nezvládne ani PCIe 4.0 x16. Na to bychom potřebovali přinejmenším PCI 5.0 x16, čili od verze 4.0 lze očekávat reálně cca polovinu. A právě o tom mluví dostupné specifikace, které slibují propustnost až 28 GB/s, což samozřejmě také není k zahození a vyvstává tu spíše otázka, kdo něco takového vůbec dokáže využít. 
 
Plně využitá karta s osmi SSD nabídne také až 64 TB kapacity, čili se zde počítá s až 8TB SSD, která můžeme nakonfigurovat dle libosti do polí RAID 0, RAID 1 či RAID 10. Vůbec se tak nemusíme pachtit za dosažením co nejvyšší propustnosti a namísto toho můžeme zvolit třeba i vyšší spolehlivost a díky RAID 10 spojit dvě pole RAID 0 (striping pro vyšší výkon) do jednotného pole RAID 1 (mirroring pro vyšší spolehlivost). 
 
 
Samotná karta je vybavena ještě přídavným napájením, neboť 75 W ze slotu by nemuselo stačit a pro chlazení má připraven velký hliníkový pasiv se dvěma menšími ventilátory. Konfigurovat pak můžeme pomocí Web RAID Management Interface (WebGUI), čili nejen lokálně, ale i vzdáleně přes Internet. Díky tomu bude možné provádět i diagnostiku a sledovat třeba teplotu nebo hodnotu TBW, kterou jednotlivá SSD značí, kolik už do svých buněk zapsala dat.  
 
Zdroj: HighPoint


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře