www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HIS ohlásil příchod karet Radeon HD 7850 IceQ X² Turbo 2 GB

HIS ohlásil příchod karet Radeon HD 7850 IceQ X² Turbo 2 GB
, , aktualita
Společnost HIS si připravila další modely patřící do její předlouhé řady grafických karet IceQ. Jedná se o Radeon HD 7850 IceQ X² Turbo 2 GB, jež by měly poskytnout alternativu ke konkurenčním kartám GeForce GTX 650 Ti Boost. Modely od firmy...
K oblíbeným
reklama
Společnost HIS si připravila další modely patřící do její předlouhé řady grafických karet IceQ. Jedná se o Radeon HD 7850 IceQ X² Turbo 2 GB, jež by měly poskytnout alternativu ke konkurenčním kartám GeForce GTX 650 Ti Boost.

Modely od firmy HIS využívá vlastní design PCB a rovněž vlastní chladič se dvěma ventilátory zabírající dva sloty. Na trh přijdou dvě verze, a to HD 7850 IceQ X² a HD 7850 IceQ X² Turbo, a ty se budou lišit svými takty. První z nich nabídne referenční takt GPU, čili 860 MHz a pamětí - 4,8 GHz. Verze Turbo má přetaktované GPU na rovných 1000 MHz.

Zmíněný chladič se dvěma 75mm ventilátory využívá klasickou kombinaci měděných heatpipe a hliníkových žeber, přičemž HIS tvrdí, že v klidu je jeho hlučnost 28 dB a v zátěži dosahuje lepších výsledků než referenční chladič od AMD. Lepší má být také použité 8fázové VRM napájení, které je dle výrobce schopné oproti referenčnímu nabídnou o dvě třetiny více proudu.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek