www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HIS si připravil top model Radeonu HD 7970

HIS si připravil top model Radeonu HD 7970
, , aktualita
Do nejvyšší třídy grafických karet od společnosti HIS patří nový Radeon HD 7970 X, který má být dle tvrzení výrobce rovněž tou nejlepší kartou mezi všemi modely HD 7970, což je celkem odvážné. HIS to podporuje výsledkem čtyř Radeonů 7970...
K oblíbeným
reklama
Do nejvyšší třídy grafických karet od společnosti HIS patří nový Radeon HD 7970 X, který má být dle tvrzení výrobce rovněž tou nejlepší kartou mezi všemi modely HD 7970, což je celkem odvážné. HIS to podporuje výsledkem čtyř Radeonů 7970 X zapojených v CrossFire, které měly dosáhnout světově nejlepších výsledků v 3DMark Vantage (84669 bodů) a 3DMark 11 (29937 bodů) a také vyhrály soutěž ASRock Z77 Overclocking na 3Dmark.com.

Nicméně nás spíš bude zajímat, co karta nabízí, než jakou má za sebou marketingovou kampaň. Je toho celkem dost a jednak tu máme tzv. X elements pro přetaktování a ladění (chlazení IceQ X2, iTurbo, PowerTune + Boost od AMD) dále sem patří také 18+1+1 fází PWM napájení, LED indikátory či výstupy s podporou Eyefinity 5 i Eyefinity 6.

IceQ X2 má v klidovém režimu pracovat s hlučností pod 28 dB, ale v případě potřeby výkonu je možné díky iTurbo přetaktovat GPU patřící do 7970 GHz Edition a 6GHz paměti GDDR5 s kapacitou 3 GB. Nakonec výrobce zmínil dodávané redukce z Mini DisplayPort na SL-DVI, které se velmi hodí, neboť Mini DP má karta celkem čtyři. Na stránkách výrobce (viz zdroj) ale můžete zjistit další údaje jako rozměry karty - 311 x 150 x 42 mm

Zdroj: TZ HIS
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů