www.svethardware.cz
>
>
>
>

Hledá se Pascal, NVIDIA namísto něj ukázala Maxwell

Hledá se Pascal, NVIDIA namísto něj ukázala Maxwell
, , aktualita
Jen-Hsun Huang z NVIDIE si na letošním CES tak trochu zopakoval představení karet Fermi z roku 2009. Tehdy se ukázalo, že NVIDIA ukazovala falešné karty a nyní namísto Pascalu v Drive PX 2 ukázala Maxwelly.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA chtěla v roce 2009 na GPU Technology Conference tak moc ukázat nové karty s čipy Fermi (její první 40nm GPU), že se rozhodla vytvořit falešné verze. Opravdové karty totiž v té době ještě neměla. Nyní si tento veletoč zopakovala při příležitosti představení automobilového počítače Drive PX 2. Tisková zpráva měla k sobě přiloženy renderované obrázky, ovšem Jen-Hsun Huang na pódiu držel v ruce prý hotový produkt se dvěma čipy generace Pascal. Po prozkoumání detailních fotografií se však ukázalo, že dva MXM moduly ve skutečnosti nemají na sobě GPU Pascal, ale staré známé čipy GeForce GTX 980, tedy Maxwell. To přirozeně s sebou přináší otázky a nejen ty. V posledním týdnu zamířila dolů i cena akcií NVIDIE, která se propadla z 33 USD pod 30.
- klikněte pro zvětšení -


Odborná veřejnost se tak ptá, kde je Pascal a proč NVIDIA neukázala hotové karty, když už je dle svého tvrzení má dávno k dispozici. Dříve Huang také držíce falešnou Fermi tvrdil, že nové čipy už jsou ve výrobě a na podzim roku 2009 sliboval jejich příchod do Vánoc. Ve skutečnosti to trvalo o čtyři měsíce déle, než se objevily první kusy.

Z toho tedy můžeme vytušit, že NVIDIA prostě ještě nemá GPU Pascal k dispozici, alespoň ne v podobě pro Drive PX 2, s nímž se tak moc chlubila na letošním CES. A nebo je to vše jinak a důvody jsou naprosto odlišné. Třeba NVIDIA prostě ještě nechce ukazovat své nové čipy, ovšem na rozdíl od AMD ještě nepředvedla ani počítač s GPU Pascal v akci či alespoň výsledky prvních benchmarků, aby nás mohla namlsat. Nezbývá tedy než si počkat, zda nás NVIDIA nepřesvědčí o tom, že GPU Pascal jsou stále na cestě a chystají se na nástup v polovině tohoto roku.

Zdroj: Extremetech
reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0 a rovněž Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů