www.svethardware.cz
>
>
>
>

Hodnota Etherea rychle spadla o čtvrtinu, co se stalo?

Hodnota Etherea rychle spadla o čtvrtinu, co se stalo?
, , aktualita
Přichází snad to, na co čekali mnozí hráči, kteří mají zájem o koupi nové grafické karty a čekají na to, až o ně těžaři ztratí zájem a ceny klesnou? O tom je zatím velice předčasné mluvit, ale je jisté, že přišla přinejmenším korekce. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk je jeden z mála lidí, kterým se přisuzuje obrovský vliv na sociálních médiích. Nedávno byl ostatně obviněn z toho, že poté, co jeho Tesla pořídila Bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy, se svými tweety zasadil o to, aby hodnota této kryptoměny vyrostla do nebývalých výšin. O víkendu ale Musk prohlásil, že hodnota Bitcoinu a Etherea se zdá být příliš vysoká. 
 
 
A co na to Ethereum? 
 
vývoj hodnoty Etherea v posledních dnech 
 
Samozřejmě je velice sporné, zda je aktuální pád hodnoty Etherea zapříčiněn přímo Muskovým výrokem, jakkoliv velký vliv je mu přisuzován. Hodnota Bitcoinu se mimochodem v posledních dnech snížila také, respektive je to právě vývoj hodnoty této měny, na nějž Ethereum reaguje. Ovšem Bitcoin neklesal tak výrazně, alespoň z hlediska procent. 
 
Nedávno se právě na adresu Bitcoinu nelichotivě vyjádřila také Janet Yellen, nová ministryně financí Spojených států, která jej označila za spekulativní měnu, která je mimořádně neefektivní z hlediska transakcí a také z hlediska energie, již dané transakce v důsledku spotřebují. Čili opravdu ne vše můžeme svalit na Muska.
 
Dle Davida Lifchitze (ExoAlpha) se očekávala asi 15% korekce hodnoty Bitcoinu, kterou sám uvítal aby mohl trh s touto měnou "vychladnout" a nebyl vlivem prudkého parabolického růstu tak křehký. Tato slova se v tuto dobu už splnila, neboť hodnota Bitcoinu se za poslední den snížila přibližně právě o 15 % a právě v tuto dobu (krátce po desáté hodině) to vypadá, že mohl nastat obrat. Pokles Bitcoinu se zastavil blízko 46 tisíc dolarů a nyní už je jeho hodnota opět na vzestupu, takže asi můžeme očekávat klasické "dozvuky zemětřesení" a postupné ustálení na nové hladině. Uvidíme. 
 
 
vývoj hodnoty Etherea v poslední hodině
 
Na to pochopitelně reagovalo i Ethereum, které si také krátce po desáté hodině sáhlo pod 1400 USD a z této hladiny se opět odrazilo. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů