www.svethardware.cz
>
>
>
>

Hodnota Etherea rychle spadla o čtvrtinu, co se stalo?

Hodnota Etherea rychle spadla o čtvrtinu, co se stalo?
, , aktualita
Přichází snad to, na co čekali mnozí hráči, kteří mají zájem o koupi nové grafické karty a čekají na to, až o ně těžaři ztratí zájem a ceny klesnou? O tom je zatím velice předčasné mluvit, ale je jisté, že přišla přinejmenším korekce. 
K oblíbeným
reklama
Elon Musk je jeden z mála lidí, kterým se přisuzuje obrovský vliv na sociálních médiích. Nedávno byl ostatně obviněn z toho, že poté, co jeho Tesla pořídila Bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy, se svými tweety zasadil o to, aby hodnota této kryptoměny vyrostla do nebývalých výšin. O víkendu ale Musk prohlásil, že hodnota Bitcoinu a Etherea se zdá být příliš vysoká. 
 
 
A co na to Ethereum? 
 
vývoj hodnoty Etherea v posledních dnech 
 
Samozřejmě je velice sporné, zda je aktuální pád hodnoty Etherea zapříčiněn přímo Muskovým výrokem, jakkoliv velký vliv je mu přisuzován. Hodnota Bitcoinu se mimochodem v posledních dnech snížila také, respektive je to právě vývoj hodnoty této měny, na nějž Ethereum reaguje. Ovšem Bitcoin neklesal tak výrazně, alespoň z hlediska procent. 
 
Nedávno se právě na adresu Bitcoinu nelichotivě vyjádřila také Janet Yellen, nová ministryně financí Spojených států, která jej označila za spekulativní měnu, která je mimořádně neefektivní z hlediska transakcí a také z hlediska energie, již dané transakce v důsledku spotřebují. Čili opravdu ne vše můžeme svalit na Muska.
 
Dle Davida Lifchitze (ExoAlpha) se očekávala asi 15% korekce hodnoty Bitcoinu, kterou sám uvítal aby mohl trh s touto měnou "vychladnout" a nebyl vlivem prudkého parabolického růstu tak křehký. Tato slova se v tuto dobu už splnila, neboť hodnota Bitcoinu se za poslední den snížila přibližně právě o 15 % a právě v tuto dobu (krátce po desáté hodině) to vypadá, že mohl nastat obrat. Pokles Bitcoinu se zastavil blízko 46 tisíc dolarů a nyní už je jeho hodnota opět na vzestupu, takže asi můžeme očekávat klasické "dozvuky zemětřesení" a postupné ustálení na nové hladině. Uvidíme. 
 
 
vývoj hodnoty Etherea v poslední hodině
 
Na to pochopitelně reagovalo i Ethereum, které si také krátce po desáté hodině sáhlo pod 1400 USD a z této hladiny se opět odrazilo. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p, ovšem už s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p, ovšem už s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře