Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od -HoNY- (2)
Před pár lety mě tyhle klávesnice zaujaly, ale že bych se snad hrnul do Acutake, Redstaru, či nějakého jiného šuntu?!
Líbí se mi jejich mobilita, univerzálnost a odolnost ­- jdou použít všude ­(to ale nemusí platit o počítači­). :­-)
Odpovědět0  0
Ta první vypadá jako TongGuan.
http:­/­/images.enet.com.cn­/2008­/0325­/93­/4135997.jpg
Druhá jako N7050PV od výrobce přeloženého jako ­"Seven Ranbows­" :­-­\
http:­/­/ibscomputers.com­/eshop­/images­/C.N7050PV%20Ver1.gif
Odpovědět0  0
Podívejte se co držím v levé ruce. Fotka je z minulého týdne.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0  0
Řekni mi jediný důvod, proč schánět kvalitní 300 nebo 250W zdroj? Pro starší PC jsou stejně dnešní zdroje se slabýma 3.3 a V větveme nevhodné.
-­-­-
Vhodný výběr kvalitní 400ky na počítač s nižší spotřebou může vést až k pasivnímu použití bez trvalých následků na životnosti. ;­-)
Odpovědět0  0
Podle krabice to vypadá na Sirtec. Tyhle zdroje samovolně hoří a kmitají jim 12V větve. Prodávají je i jiní výrobci, např.: Chieftec CFT­-600­-S14.
Odpovědět0  0
Mějte trošku pochopení, každý má svůj den :­-­)
-­-­-
Pro mě je obsah textu srozumitelný, ne každý má vytříbený stylistický vkus.
Odpovědět0  0
Dovolte, abych se Vám pousmál. Snažil jsem se to přiblížit laikům, auta mi připadla jako opravdu velmi názorný přiklad. Lidi proberte se. Snaží se Vám vnutit odpad, který by nebýt marketingového oddělení vyhodili ve FABu do smetí.
-­-­-
Nebudu to více komentovat, opravdu to nemá smysl.
Odpovědět0  0
Bývaly doby, kdi intel testoval procesory po výrobě 90 dnů. Dnes jen řekne větu ve smyslu: ­"Jedno jádro je navíc, nebo mrtvé... slouží pouze k zajištění dostatečné výtěžnosti při výrobě­"
Je to jak kdyby výrobci aut řekli: ­"V rámci snižování nákladů na lidské zdroje jsme se rozhodli montovat 5 kol, kdyby se náhodou jedno netočilo"
Odpovědět0  0
1.Měl jsem za to, že ­"elektrolit­" je ­"Elektrolitický kondenzátor s kapalným dielektrikem­"... rád bych jsem dal odkazy, ale je tu anti­-spam filtr, takže by příspěvek nebyl zobrazen :­) Ve velkém datasheetu Sanya je to pěkne popsané. Chemicon má i pár jednodužších vzorců.
-­-­-
Ono u nás sehnat literaturu, která se touhle problematikou zabývá je problém a pokud se něco objeví jsou parametry popsané moc obecně nebo částečně vynechány. Hledal jsem to v několika učebnicích elektroniky a knížkám věnovaným spínaným zdrojům.
2. Otázka je, co je lepší kondenzátor a jak je vhodný pro určité zapojení. Dneska vyrábí kondenzátory kde kdo a vyrábí je z kdečeho. Chtělo by to opravdu drahý LRCG můstek ­(200KKč+­), který umí měnit frekvenci od 100Hz do 1MHz. Nedokážu posoudit pravdivost údajů výrobce: ­"Na 100KHz je ESR 12mR, pro jiné parametry násobte podle přiložené tabulkny ­(společné pro všechny kondenzátory v datasheetu­) na str. xxx­" ... ­"A takhle nějak to je, a proto je náš produkt kvalitní­".
3. Možná jediný svého druhu v republice, jeden z prvních osciloskopů s paměťovou obrazovkou a navíc má proti tehdejším Tesláckým třetinovou hmotnost a poloviční rozměry.
4. Rád bych páral desku, ale to by šéfredaktor nepřežil. Stačí zběžné prohlídnutí. Kondenzátory blízko výkonové časti, tlusté jednolité cesty, mezi vedením jádra a pamnětí taženy země s jedním společným bodem ­(aby nevznikaly zemní smyčky­). Pamatuju si jeden AOpen, ketý měl v rohu desky ATX power konektroy a 12V taženo pod chipsetem. :­)­))
Odpovědět0  0
Dobré ráno, jak jsem psal kritiku vyžaduji ­- nic není dokonalé.
-­-­-
1. ad tantal, moje chyba.
ad polymer:
Podívejte se na zahraniční fóra věnované této problematice ­- jedná se o slangové výrazy. Dále doporučuji prohlédnout si datasheety zavedených výrobců kondenzátorů ­(Sanyo, Nippon­-Chemicon­). Pro výraz ­"Aluminium solid capacitor with conductive polymer­" neexistuje český ekvivalent a doslovné překlady se již v době brusičů Českého jazyka ukázaly jako nesmyslné ­(čistonosoplenka­) :­) Netvrdím, že můj výraz je správný. Pouze se toto téma snažím přiblížit širší veřejnosti. Vadí mi však, že každý kdo má s prominutím v pr*eli díru chválí svoje výrobky do nebes. Viz napřiklad Gigabyte, zastaralé série Chemiconů a běžné mosfety prezentuje jako úžasnou bombu, bez které se ­"megawoehustej kompl­" neobejde. Již DFI, Intel, Asus měl v roce 95 na svých deskách Chemicony a nijak se tím nechlubili. V roce 2000 začala 3Dfx používat na svých kartách SVP OS­-Cony. Až do roku 2002 se tím nikdo nechlubil, těžko říci kdo byl první. Pokud mě pamět nešálí poprvé se zmínila DFI ­- drobným písmem do rohu krabice o použití kvalitních japonských Chemiconů. V téže době také někteří výrobci desek začali prezentovat taiwanský Ostron ­(OST­) jako řešení problému vytíkajících kondenzátorů.
-­-­-
2. ANO procesor funguje i se 100mV zvlněním, ANO funguje a nevadí mu zvlnění pilovitého průběhu o frekvenci 100Khz. Cím vyšší frekvence tím lépe ­- k vyfiltrování stačí umístit keramické kondenzátory na zátěž ­(patice na procesor, procesor, FC­-BGA pouzdro, okolí paměti...­). ANO měření není zcela přesné protože na smyčku mezi zemí a měžícím pinem sondy byla 1cm vzdálenost.
Moje tvrzení jsou založeny na reálných pokusech s Epox EP­-8K5A2+ ­(legendární deska s KT333­) s Bartnonem 2500+ před kompletní výměnou kondenzátorů bylo zvlnění na CPU 120mV, paměti 35mV. Maximum desky bylo +­- 185MHz, 1.5GB paměti 2,5­-3­-3­-6 2T Dnes má deska na CPU 5mV a paměti kolem 2mV. Stabilní maximum se přesunulo na 205MHz 2­-3­-3­-6 1T, po výměně memory bufferu jde FSB až na 215MHz.
-­-­-
3. Jak jsem psal výše, měřil jsem jen tím, co mám k dispozici. Tzn. 30 let starý analogový osciloskop, kdybych měl tu možnost, byl by tu graf.
-­-­-
4. Je to bláhový předpoklad každého člověka, co tomu trošku rozumí. Asusu P5K kolísá VCORE, nedolíhají mu chladiče na mosfety. Proč myslíte, že deska XY má daleko nižší OC strop než deska ABC? Je to návrhem layotu, rozmístěním celoměděných vrstev, vedením napájecích cest mimo spínané části... Některé značky jsou populární jen kvůli slavné minulosti, ne kvůli kvalitě.
-­-­-
S přáním hezkého dne Jan Černý
Odpovědět0  0
Úplně nejjednodužším řešením je přefleshovat si PoW BIOS na libovolnou kartu z testu. PŘedpokládám, že karta má poupravené časování pamětí.
Odpovědět0  0
Co se týká regulace ventilátoru, lze nastavit pomocí Riva Tuneru.
Odpovědět0  0
Srovnávat jednotlivé modely mezi sebou nemá smysl. Daleko vhodnejší bude srovnání spotřeby proti konkurenci.
Např. X1950XT vs. 8800GT a pod.
-­-­-
Pokud se za pár týdnů rozhodne o poskytnutí další várky od jiných výrobců ­- hodnoty hlučnosti a spotřebu naměříme u jednoho kusu.
Odpovědět0  0
Je to možné, u ­"vlajkových lodí­" se kvalita velmi hlídá.
-­-­-
Hi­-end desky s nForce chipsety vyrábí eVGA.
-­-­-
Vzpomeňme si například na dobu Radeonů 9700­/9800 jediný odlišný model vyráběli Herkules ­(vlastní layout, chlazení zadní strany­) a Triplex ­(ref. PCB potažené vrstvou stříbra­).
Odpovědět0  0
Dobré ráno
-­-­-
Chápu Vaše rozhořčení ­- i mě chyběla v testu ManLi, Club3D, ECS nebo JetWay. Osobně by mě velmi zajímalo, jak se liší jejich osazení součástek od ostatních. Zkoumal jsem detailnější fotky zahraničních serverů, například ECS měla na své kartě osazeny kvalitní kondenzátory. V tomto případě Nippon­-Chemicon.
-­-­-
V této recenzi­/megatestu žádné rozdíly nehledejte, protozě až na použité paměti a revize jader tam jiné nejsou. Možná je dnes marketingový tah nVidie hlídat si kvalitu hi­-endu, což lze jen pochválit.
-­-­-
Necméně musím s Vámi nesouhlasit, pokud kritizujete přetaktování.
-­-­-
Dále bych uvítal nějaké nápady a návrhy k chystanému článku věnujícímu se VMODu. A samozřejmně nějakou tu kritiku na mojí stranu, nic není dokonalé a stále je co zlepšovat.
-­-­-
S přáním hezkého dne Jan Černý
Odpovědět0  0
Začal jsem ji používat na stavbu levných PC ­(místo MSI se 2ma sloty na paměti­). Bohužel se k desce přestal dávat Q­-Connector kit a PCI­-e karta s HDMI výstupem. Ale moźná je to jinou verzí tato se jmenuje ­"Asus M2A­-VM­" bez HDMI.
-­-­-
Na procesor dáváme AC Alpine64 ­- stojí málo, ale za tu cenu je výborný.
Odpovědět0  0
Nějak mi uniká smysl tvého přispěvku, co to má co společného s pevnýma diskama? :)
Odpovědět0  0
"Amíci­" jsou schopni ohlídat jakžtakž kvalitu práce... Číňani si nepohlídají ani kvalitu nosu mezi ocima :D
Odpovědět0  0
Doufám, že do číských rukou nepadne. Byla by to ostuda.
Odpovědět0  0
Není důležitý vyhrát, ale účastnit se. ;­-)
Odpovědět0  0
Já teď přemýšlím nad tím, kterýma kanálama budu chodit, aby nikdo neviděl toho CeleronaD + X700SE Hyper memory + 2x 512 667 :D
-­-­-
Přišlo to v nejmíň nejvhodnější okamžik. Možná mi zůstane ležet ve skříni až do února.
Odpovědět0  0
Nechceš to semnou vyměnit za 3 místo? :DDD Nechce se mi kupovat paměti :DDD
Odpovědět0  0
Díky za gratulaci a též gratuliji zbylým dvěma výhercům.
-­-­-
Moc se omlouvám, všem kteří soutěžili od začátku roku a nic nevyhráli... já to zkusil napoprvé a hned to vyšlo :­-­\
Tahle výhra je pro mne spíš prohrou ­- musím provést kompletní upgrade :­(
-­-­-
Honza
Odpovědět0  0
Taky mi lopatky velmi připomínají Nexus... i ty otřepy, co byly na mnou posledně kupovaném kousku :­( Ale už jsem si zvykl otřepy brousím mokrým smirkem.
-­-­-
btw: Zajímalo by mě, jak dlouho těch 12ks používáš.
Odpovědět0  0
Nezdá se mi, že by byl povrch vylapován. U této kategorie chladičů bych to očekával jako samozřejmost. :­-­(
-­-­-
Snad to opraví do uvedení na trh nebo u další verze­/revize, třeba už s měděnou základnou. ;­-)
Odpovědět0  0
Je to pár let, co výrobci desek konečně přidali možnost uložit si nastavení BIOSu. Dnes konečně přibila i možnost, upravit si SPD a to bez ztráty záruky nebo fyzického zásahu.
Odpovědět0  0
Nevyjadřuj se k něčemu o čem namáš ani páru. :P
Pid pojmem ­"Japonské kondenzátory­" se rozumí: Chemikon, Hitachi, Rubycon, Sanyo, Nichikon...
Odpovědět0  0
Pro data na povrchu disku je důležité dodržovat stabilní teplotu bez kolísání. Z ničeho nic se ­"samo od sebe­" může stát, že se ono místo najednou změní v BB. Proto kromě dodržování stabilní teploty vyplatí jednou za rok udělat disku Zero Fill.
-­-­-
Nevím jak ty, ale já mám svá data opravdu rád.
Odpovědět0  0
Ale to není český web. U nás nic takovýho není a kvalitní konkurence zahraničí musí být :)
Odpovědět0  0
Ono to bude asi tím, že se vyrábí ve velkém množství ­-> velká tolerance kvality ­-> excentricky umístěné ložisko :­) Tohle tam klouzalo jako po másle, aerodymacký hluk žádný. Je pravda, že po čase bude hlučnější, ideální by opravdu bylo pasivní chlazení. Case byla Akasa ZEN. Všechny ventilátory jsem měl odpojené, ve zdroji byl zastavený prstem. Jediný co bylo slyšet, byl tradičně tichý Western.
btw: Pamatuju si BOXy na LGA co spolehlivě rozvibrovaly celý case a naopak jiné co nebyly slyšet.
-­-
Aha to bude přesně ono, moje lameřina. Byly tam WinXP Pro. Nervy mám jen jedny a Visty budu používat až potom, co budou pořádně doladěné. Stačilo mě pár instalací ovladačů k Acer notebookům.
-­-
Mám tam velmi propastné rozdíly v CoH, ale jak říkám to bude nastavením. Také porovnával výkon mezi verzí 1.0 a 1.7
Testovací sestavu ti pošlu po SZ na fóru, byla podstatně pomalejší.
-­-
Na chladiči nebyla nikde stopa po fréze ;­-­) Vyfrévání žeber vede ke vzniku odpadního materiálu. Tudíž zvyšuje výrobní náklady. Jediné co na něm ­"ofrézovali­" byly okraje žeber. To, že je chladič vyroben tažením­/válcováním je poznat podle nesouvislých čar ­(vypadá jak povrch dřeva­).
-­-
Další testy na kartě už provádět nemůžu, protože si ji odnesl zákazník i s celou sestavou. :)
Odpovědět0  0
Dneska jsem stavěl zákazníkovi sestavu s Saphire HD2600 Pro 256MB DDR2­/128b @594­/494 za 2370Kč ­(koncová cena­). Nějaký testy jsem na ní zkoušel ­(3D Mark, CoH­) a úspěšně nataktoval.

V testu máte nepřesnost v podobě materiálu chladiče: Je vyroben tažením­/válcováním nikoliv frézováním jak uvádíte. Ventilátor je velmi tichý a je dokonce tižší než HDD WD KS.

Bohužel položka DX10 byla v CoH neaktivní. Použil jsem poslední ovladače a po postupném stáhnutí všech patchů hra korektně oznamovala verzi 1.7. Můžete mi říct Vaše malé tajmeství, které tuto volbu aktivovalo? :­)­)­)

Dále by bylo vhodné vypsat podrobnější nastavení ve hrách­/benchmarcích. Žádná z mnou naměřených hodnot se té Vaší nepřiblížila ;­-)
Odpovědět0  0
V čem si proboha viděl Samxon? Je o to, že se jedná o poměrně novou značku. Nějak se začínat musí, když jsem si kupoval svoje první DFI P5BV3+, tak na mě všichni plivali: ­"Seš snad úplná <->, ne woe... co sis to kuopil za mrdku... ­" a pod :DDD Je to z období kdy DFI snad nikdo neznal. :­)

Na Samxony jsem recapoval na 3 deskách ­(GC a GA série­). První jede někdy od prvního léta, zbylý 2 jsem pájel od vánoc. Díky nim jsem se dostal prakticky na nulový zvlnění na vcore => výrazně lepší OC. Mimochodem 3300uF­/6.3V GA má 6.5mR, což je spec. Nichikonu HZ. Parametrově je díky tomu lepší než většina polymerů. Najdi si na badcaps jejich honoceni, popř. se podívej na fórum co má Trodas ­(rozumí tomu opravdu dobře; VAROVÁNÍ: nedoporučuju číst jeho názory na svět politiku a tak vůbec :­) ­)

KZG Chemikony jsou morálně zastaralý začaly se používat v době MBZ Rubyconů ­(poslední S370 desky a první pro P4­). Vlastně má stejnou spec jako základní série GD od Samxonu. Nevidím důvod proč dneska používat ve zdroji KZG, když několik let máme na trhu KZJ. ;­-­)

K oscilogramům: Vím, ale nikdy si to moc nepamatuju a musím to hledat. Stačila by malá stupnice do rožku.

Chtělo by to nějaký test zdrojů po roce v provozu. Velmi zajmavé výsledky podávají EC, co mají na vstupu HEC kondíky ­(vysychají prakticky na polovičku­). Dočkat se od takového zdroje jakéhokoliv rozumného výkonu je témeř nemožné :DDD
Odpovědět0  0
1. Ten první Chief je kvalitní protože ho vyrábí Delta. Nevím, co se ti nelíbí na zpracování plechů. Je Podle mě daleko hezčí, nemám rád TUZING s lesklým lakem deseti modrýma diodama... to ať si výrbci strčí, ... no však víš kam :­)­)­)
Tenhle plech je 1mm kvalitní prolysy a to se cení. Navíc neserveš závity při montáži.
2. Mrkni se na datasheety Samxon kondíků. Na badcaps . net je srovnaváji s Rubyconama. Některý se ­"údajně­" vyrábí ve spolupráci Panasonikem. GC série jsem viděl na pár středně drahých Asus deskách a na několika grafikách od Leadteku.
3 Jsi si na 100% jistý, že mosy jsou od Infineonu a ne značky Intersil? Mají dost podobný logo :­)­)­)
4. Ke grafům by se hodilo naspat časovku :­)
5. V příoští recenzi bych rád viděl tabulku použitých mosů + třeba odkaz na datasheet, to samý se vstupníma a výstupníma kondíkama. Člověk si takhle může hezky porovnat spec.. třeba takový morálně zastaralý KZG Chemikon ­(spec mají velmi dobrý­), který jsou v Seasoniku proti suxoznímu Tepau v tom druhým HI­-END Cheifovi :DDD

I přes tyto drobné chyby na kráse bych recenzi díky vhodné metodice testování hodnotil 95% ze 100.
Odpovědět0  0
Chvalim kvalitni clanek, jenom bych tu videl drobny nedostatek. Kazdy vyrobce ma svuj low­-end a tak by bylo dobre uvadet serii kondenzatoru.
Akasa ­-> vystupni vypadaji jako TEAPO SC, nazval bych je jako nejlepsi z nejhorsich vyrabenych kondenzatoru :­) do zdroje bych si je rozhodne nedal :D
Chill ­-> plny souhlas s autorem, kazdopadne misto tohodle zdroje bych si radsi koupil 400W EC :­)­)­)
Seasonic ­-> nejak nevidim celkovy pohled na odkryty zdroj, vstupni kodiky, chvalu bych moc neprehanel. vystupni kondiky by sly pouzit jeste lepsi ­- poznavam chemi­-con KZG a ty se uz par let vyrabi. viz zvlneni na +12V vs +5V
Silverstone ­-> teapo SC viz. par radku vis
Tagan ­-> neni poznat co je tam za kondiky, jeden je mozna Teapo SC
Thermaltake ­-> na vystupu vidim Su­'scony ­(cte se SUXXX Kon­) blizsi zkusenosti s nimy nemam, ale podle toho co jsem se docetl mezi kvalitni nepatri :­-­\

Dik za pripadne pridani kvality kondezatoru do hodnoticich kriterii
Odpovědět0  0
7.1 audio tam bylo u jiných revizí a ty kvůli nějakým problémům stáhli ještě před uvedením.
Odpovědět0  0