reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hoooba

Registrace: 17.5.2006
Komentářů: 16, score 1.0
Účast v Expertiádách: 22 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 7.12.2012 s hodnocením +1:
Vlastním předchozí model X220 ­- stejné vybavení, liší se jen CPU Sandy Bridge místo Ivy Bridge a předtím jsem měl ještě starší X201i s Core i3. Měl jsem možnost pracovat s hodně notebooky všech značek, a to i zevnitř. Například šasi řady X je z slitiny horčíku. Zkuste třeba rozebrat takový ­"Probook­" od HP. Kvůli výměně HDD je třeba rozmontovat půl stroje a vnitřek z tenkého plastu se přitom sype pod rukama. Pro srovnání, zadejte do youtube ­"Legends of ThinkPad­".

Proto taky, když Vám spadne na zem Acer nebo Asus, můžete se s ním leda vyfotit. Když Vám spadne Dell, sice se rozbije ale druhý den přijede borec z Dellu a v rámci NBD záruky přiveze nový. Když Vám spadne Thinkpad, tak ho zvednete a pracujete dál.

Spusta lidí kouká jen na HW konfiguraci a notes se stejnými komponenty seženete od jiné značky o dost levněji. U Thinkpadu se platí za kvalitu a po 3 letech používání můžu říct, že kvalita vyšší cenu ospravedlní. Lenovo kromě Thinkpadů, které vyvíjí původní oddělení IBM, vyrabí ještě řadu IdeaPad, kterou vyvíjí zcela jiný tým a ta je cenou i kvalitou srovnatelná s ostatními značkami.

Na Ebay je těhle notebooků plno, i nových za ceny kolem 800­-1000 USD ­(16 000 ­- 20 000 Kč­) a záruka platí v každém autorizovaném servisu po celém světě, tedy na notebook dovezený z USA platí záruka i u nás, jak mi po telefonu u Lenova potvrdili, takže netřeba sypat 40 000 Kč čekému distributorovi. Navíc u Lenova se záruka určuje podle sériového čísla, kdy po jeho zadání na webu ­(případně i v ThinkVantage tools­) vidíte do kdy má notebook záruku a jakého typu. V USA se dají také koupit konfigurace, které v česku neseženete, například příplatková 9­-článková baterie, lepší WIFI nebo integrovaný 3G modul.

Zatímco mezi X201i a X220 byl velký rozdíl ve výkonu a výbavě, u X230 je obojí v podstatě totožné jako u předchozího modelu, tak u X220 ještě nějaký čas zůstanu.
Komentář z 8.12.2011 s hodnocením +1:
Já mám doma Gigabyte X58A­-UD3R a PCI­-E x1 TV Tuner od Leadteku mi funguje bezproblému v x16 i x8 slotu, stejně tak jako všechny ostatní x1 karty které jsem tam zkoušel.
Pokud to v nějaké desce nejde je to na reklamaci ­- deska nebo karta nesplňuje specifikaci. O tom, že by měl intel úmyslně toto blokovat slyším poprvé ­- prosím o link, kde jste se to dozvěděl, včetně konkrétního případu. Děkuji