www.svethardware.cz
>
>
>
>

Hotový Core i5-10400 se ukázal, kdy už konečně přijde na trh?

Hotový Core i5-10400 se ukázal, kdy už konečně přijde na trh?
, , aktualita
Intel může opravdu už každou chvíli představit své nové desktopové procesory Comet Lake-S, ovšem na ně si dle všeho ještě počkáme. Máme tu ale po řadě inženýrských vzorků konečně již hotový Core i5 nové generace.
K oblíbeným
reklama
Core i5-10400 přijde jako nástupce modelu i5-9400 a na rozdíl od něj už nabídne Hyperthreading, čili 6 fyzických a 12 logických jader. Pracovat bude na taktu 4,3 GHz v případě zátěže jednoho jádra a při celkové zátěži se dostane na takt 4 GHz, a to jako základní neodemčený model s TDP 65 W. 
 
 
Nyní tu už máme fotografie právě procesoru Core i5-10400 v jeho finální verzi určené pro trh, jak jasně ukazuje popisek na heatspreaderu. Dalo by se tak očekávat, že Intel skutečně už velice brzy představí celou generaci Comet Lake-S, ovšem dle dalších informací to bude ještě trvat. 
 
 
Od Uniko's Hardware tu totiž máme i následující obrázek, který uvádí, kdy vyprší tiskové embargo na 10. generaci desktopových Core. Bude to mezi 13. dubnem a 26. červnem, což je velice velké okénko, dle nějž to může dopadnout tak, že nové procesory přijdou na trh až v samotném závěru prvního pololetí. 
 
 
Nejdříve je tak můžeme očekávat za necelých pět týdnů, a to nám ještě nic nepoví o tom, kdy skutečně přijdou na trh, neboť konec informačního embarga automaticky neznamená začátek prodeje. Nic bližšího se tak bohužel nedozvíme a závěr je zatím takový, že Comet Lake-S nastoupí někdy v druhém kvartálu. Jejich představení se tak může křížit s Computexem, pokud ten ovšem vůbec proběhne na začátku června. Ale i kdyby byl zrušen, pak by si AMD mělo najít způsob, jak prezentovat své chystané novinky, mezi kterými by už měly být i Ryzen 4000 připravované pro závěr tohoto roku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek