www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HP Omen X: hi-end designové desktopy

HP Omen X: hi-end designové desktopy
, , aktualita
Společnost HP se spojila s Maingearem při výrobě svého nejnovějšího designového desktopu Omen X, který nabídne velice výkonné komponenty pro hráče. Vedle toho bude Omen X k dispozici i jako samotná počítačová skříň.
K oblíbeným
reklama
Jenomže už cena samotné skříně Omen X Desktop, a to 599 amerických dolarů, nám napoví, že nepůjde o nic levného. HP bude tyto počítače nabízet v základní konfiguraci od 1799 USD a pro tuto firmu se jedná svým způsobem o premiéru, neboť dosud nic podobného nenabídla.

Design této skříně je poměrně jednoduchý a umožňuje, aby byl vnitřní prostor efektivně využitelný. Jedná se o krychli, která je pouze postavena na hranu a podpořena dvěma nožkami, přičemž uvnitř je místo pro klasické desktopové komponenty včetně základní desky formátu Micro ATX. Ta má na sobě dost prostoru, aby pohodlně podporovala také dvě grafické karty zapojené v SLI či CrossFire.

HP bude nabízet procesory Intel, a to až Core i7-6700K a pak až dvě grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1080 nebo AMD Radeon R9 Fury X, o něž asi moc velký zájem už nebude. Ostatní specifikace jsme se zatím nedozvěděli, ale víme, že skříň dokáže nést až tři 120mm radiátory (takže je připravena na vodní chlazení dvou Fury X) a procesor série K budeme moci přetaktovat.

Použitá skříň má uvnitř tři oddělené komory, jak je moderní a nejspíše půjde o komoru pro desku a její komponenty, další pro napájecí zdroj a ještě jednu pro úložná zařízení. Dle těchto všech specifikací je jasné, že HP se zaměří na hi-end herní trh, zatímco dříve se věnovala spíše mainstreamu nebo vyššímu mainstreamu. Pro Maingear je pak jistě vyznamenání, že si jej vybrala jako partnera firma formátu HP a pro tu zase tento počin značí snahu dostat se na pro ni nový trh.

Samotnou skříň můžeme osadit libovolnými desktopovými komponentami, pokud se budeme držet formátu desky Micro ATX. Vedle toho si do ni můžeme nechat od Maingearu osadit také vodní chlazení. Za pozastavení také stojí rozdíl mezi cenami HP a Maingearu, který také nabízí vlastní konfigurace. Od něj si můžeme koupit model s Core i5 a GeForce GTX 1070, a to za celé 3000 dolarů, vedle čehož vypadá 1800 dolarů za nejslabší konfiguraci od HP jako pozoruhodně nízká cena, ale my zatím nevíme, co za ně vůbec dostaneme. Pro majetné zájemce je u Maingeru připravena i tzv. Superstock verze s cenou i přes 5200 USD.

HP Omen X Desktop budou nabízeny od 17. srpna přímo ve firemním obchodě a také u vybraných prodejců. Na stránkách Maingearu si můžete sami zkusit, co lze do jejich skříně vměstnat.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek