www.svethardware.cz
>
>
>

HP se rozdělí na dvě společnosti

HP se rozdělí na dvě společnosti
, , aktualita
Dnes ráno se objevily nezaručené zprávy o tom, že společnost HP plánuje své rozdělení na dvě s různým zaměřením. V průběhu dne se pak objevily informace, které dosavadní spekulace potvrdily.
K oblíbeným
reklama
Společnost Hewlett-Packard se tedy skutečně rozdělí na dvě, a to do konce jejího příštího fiskálního roku, který končí říjnem 2015. Vznikne tak společnost, která se bude zabývat výrobou počítačů PC a tiskáren, přičemž ta si zachová dnes známé logo a její název bude HP, Inc. Druhá společnost se bude zabývat podnikovými produkty, softwarem a službami a bude se jmenovat Hewlett-Packard Enterprise.

Dosavadní CEO firmy Meg Whitman dostane funkce v obou společnostech. Jednak povede Hewlett-Packard Enterprise jako prezident a CEO a pak získá pozici i ve správní radě HP, ale už ne jako CEO. Namísto ní bude novým CEO firmy HP Dion Weisler, dosavadní výkonný viceprezident.

Nejvyšší pracovníci firmy nijak nekomentovali své rozhodnutí a omezili se na prohlášení, že cílem je "agresivněji jít za novými cíli, které připravuje rapidně se měnící trh". Firma HP prostě pociťuje potřebu se změnit a dle některých za budoucím rozdělením stojí především fakt, že se nedávno na trhu s PC stala dvojkou, neboť ji předhonilo Lenovo.

Zajímavé také je, že dřívější CEO Leo Apotheker navrhl rozdělení firmy (a oddělení PC divize) již v roce 2011, ale investoři tento plán odmítli a označili jej za neuvážený. Meg Whitman jej poté ve stejném roce nahradila a slíbila, že se zasadí o dobrou budoucnost PC divize, ovšem nyní má evidentně jiné plány.

Zdroj: BBC News
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek