Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP uvádí "skleněný" ultrabook ENVY 14 Spectre

10.1.2012, Jan Vítek, aktualita
HP uvádí "skleněný" ultrabook ENVY 14 Spectre
Nedávno společnost HP vypustila do světa video, které nás mělo nalákat na nový produkt. Ovšem z tohoto videa bylo jasné leda to, že půjde o notebook, i když po zralé úvaze se dalo tušit, že půjde nejspíše o ultrabook. Ty jsou v dnešní době...
Nedávno společnost HP vypustila do světa video, které nás mělo nalákat na nový produkt. Ovšem z tohoto videa bylo jasné leda to, že půjde o notebook, i když po zralé úvaze se dalo tušit, že půjde nejspíše o ultrabook. Ty jsou v dnešní době velmi aktuální, takže není divu, že pod označením Spectre, respektive HP ENVY 14 Spectre, se skrývá ultrabook vyšší třídy. Ten je vyroben s využitím skleněných materiálů, o nichž HP mluví přímo poeticky. Elegantní sklo barvy půlnoční černě máme najít na víku displeje, zatímco tvrdé a odolné stříbrné sklo zase uvnitř ultrabooku.

Skleněné materiály, jež mají být odolné proti poškrábání a přesto lehké, se nachází také pod klávesnicí a rovněž je z něj stvořený HP ImagePad - multidotykový touchpad. Dále se výrobce chlubí, že se mu podařilo nacpat 14" displej do těla odpovídajícímu 13,3" notebooku, což znamená tenké okraje.Displej samotný má mít "vyšší rozlišení", ale to nebylo upřesněno a také se od něj máme dočkat lepšího barevného podání a širších pozorovacích úhlů. Že by tedy šlo o nějaký VA či IPS panel?

Dále se zájemci mohou těšit na audio řešení od Beats, zabudované HP Wireless Audio streamující zvuk bezdrátově do až čtyř různých zařízení (kompatibilní s KleerNet), pak tu je podsvícená klávesnice s LED pod každou klávesou. Výdrž na baterie má být až 9hodinová, což je slušné na 20 mm tlustý model s hmotností kolem 1,8 kg.

Co se týče hardwarové výbavy, pak ta je samozřejmě založena na procesorech Intel Core a pak tu je až 256GB SSD a podpora dvou SSD formátu mSATA, Gigabit Ethernet, USB 3.0, HDMI a Mini DisplayPort. HP ENVY 14 Spectre přijde nejdříve na americký trh, a to 8. února za ceny od 1400 USD.

Zdroj: TZ HP