www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP uvedlo 3 nové monitory včetně Quantum Dot verze

HP uvedlo 3 nové monitory včetně Quantum Dot verze
, , aktualita
Na veletrhu CES 2019 představila společnost HP několik nových monitorů. Trojice novinek je tvořena modely Pavilion 27 FHD, Pavilion 27 Quantum Dot a větší verzi Pavilion 32 QHD. Poslední dva mají Quad HD rozlišení.
reklama
Nabídka monitorů značky HP byla obohacena o tři nové modely řady Pavilion. Nejlevnější novinkou je Pavilion 27 FHD a jeho název prozrazuje mnohé. Má tedy 27" úhlopříčku a rozlišení Full HD (1920×1080 pixelů). Jeho specifikace moc nepotěší. Má IPS panel se 178° pozorovacími úhly, což je fajn, ale zklame dosti nízkým statickým kontrastem 700:1. Jeho jas činí 250 nitů a pokrývá 72 % blíže neurčeného barevného gamutu. Víme to alespoň pro sRGB, kde je to 94 %. Panel je 8bitový, a to ještě s FRC technologií (takže 6bit + FRC). Odezva GTG s hodnotou 14 ms také patří k podprůměru (5 ms overdrive). K dispozici je podpora AMD FreeSync s maximem na 60 Hz.
 
HP Pavilion 27 FHD
 
Pokud jde o připojení, máme zde Display Port 1.4, HDMI 1.4, USB-C, dvakrát USB 3.0. Stojánek dovoluje náklon od -5° do +25°, možné je také umístit monitor na stěnu (VESA 100mm). Monitor je vybaven vyskakující Full HD webkamerou s mikrofonem a 4W Bang&Olufsen reproduktory. Cena byla stanovena na $329, v prodeji bude od března.
 
Kdo by chtěl větší monitor, má zde Pavilion 32 QHD. I zde název napovídá, že jde o 32" monitor s QHD rozlišením 2560×1440 pixelů při 60 Hz. V tomto případě jde o VA panel s podporou 8-bit + Hi-FRC. Jeho statický kontrast dosahuje 3000:1, maximální jas je pak 300 nitů. GTG odezva dosahuje 20 ms a k dispozici je technologie AMD FreeSync. Displej pokrývá 100 % gamutu sRGB.
 
HP Pavilion 32 GHD
 
Monitor je vybaven Display Port 1.2 i HDMI 1.4 rozhraním, je tu také zvukový výstup, dva USB 3.0 porty a jeden USB-C 3.1. Maximální spotřeba tohoto monitoru činí 90 W. I zde stojánek podporuje náklon od -5° do +25° a montáž na zeď (VESA 100mm). Cena činí $379, prodej bude zahájen v červnu.
 
Nakonec tu máme ještě nejzajímavější model Pavilion 27 Quantum Dot. Má 27" PLS Quantum Dot panel s QHD rozlišením 2560×1440 pixelů při 60 Hz. Jde patrně o 8bitovou obrazovku, nicméně v některých materiálech se zmiňuje podpora miliardy barev a vyznačuje se nízkým kontrastem 700:1. Dosahuje však vysokého jasu 400 nitů a má velmi dobré pokrytí barevného gamutu DCI-P3 (mi. 90 %, typicky 93 %). Odezvy GTG činí 14 ms, s overdrive jde o 5 ms. Nechybí ani podpora AMD FreeSync. Zajímavostí tohoto monitoru je tloušťka jen 6,5 mm.
 
HP Pavilion 27 Quantum Dot
 
Monitor má Display Port 1.4, HDMI, jeden USB-C a dva USB 3.0 porty. Jeho maximální spotřeba činí 90 W. Také stojánek tohoto modelu dovoluje náklon od -5° do +25° a montáž na zeď (VESA 100mm). Cena tohoto modelu byla stanovena na $399, na pulty obchodů se dostane v březnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář