www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP uvedlo 3 nové monitory včetně Quantum Dot verze

HP uvedlo 3 nové monitory včetně Quantum Dot verze
, , aktualita
Na veletrhu CES 2019 představila společnost HP několik nových monitorů. Trojice novinek je tvořena modely Pavilion 27 FHD, Pavilion 27 Quantum Dot a větší verzi Pavilion 32 QHD. Poslední dva mají Quad HD rozlišení.
K oblíbeným
reklama
Nabídka monitorů značky HP byla obohacena o tři nové modely řady Pavilion. Nejlevnější novinkou je Pavilion 27 FHD a jeho název prozrazuje mnohé. Má tedy 27" úhlopříčku a rozlišení Full HD (1920×1080 pixelů). Jeho specifikace moc nepotěší. Má IPS panel se 178° pozorovacími úhly, což je fajn, ale zklame dosti nízkým statickým kontrastem 700:1. Jeho jas činí 250 nitů a pokrývá 72 % blíže neurčeného barevného gamutu. Víme to alespoň pro sRGB, kde je to 94 %. Panel je 8bitový, a to ještě s FRC technologií (takže 6bit + FRC). Odezva GTG s hodnotou 14 ms také patří k podprůměru (5 ms overdrive). K dispozici je podpora AMD FreeSync s maximem na 60 Hz.
 
HP Pavilion 27 FHD
 
Pokud jde o připojení, máme zde Display Port 1.4, HDMI 1.4, USB-C, dvakrát USB 3.0. Stojánek dovoluje náklon od -5° do +25°, možné je také umístit monitor na stěnu (VESA 100mm). Monitor je vybaven vyskakující Full HD webkamerou s mikrofonem a 4W Bang&Olufsen reproduktory. Cena byla stanovena na $329, v prodeji bude od března.
 
Kdo by chtěl větší monitor, má zde Pavilion 32 QHD. I zde název napovídá, že jde o 32" monitor s QHD rozlišením 2560×1440 pixelů při 60 Hz. V tomto případě jde o VA panel s podporou 8-bit + Hi-FRC. Jeho statický kontrast dosahuje 3000:1, maximální jas je pak 300 nitů. GTG odezva dosahuje 20 ms a k dispozici je technologie AMD FreeSync. Displej pokrývá 100 % gamutu sRGB.
 
HP Pavilion 32 GHD
 
Monitor je vybaven Display Port 1.2 i HDMI 1.4 rozhraním, je tu také zvukový výstup, dva USB 3.0 porty a jeden USB-C 3.1. Maximální spotřeba tohoto monitoru činí 90 W. I zde stojánek podporuje náklon od -5° do +25° a montáž na zeď (VESA 100mm). Cena činí $379, prodej bude zahájen v červnu.
 
Nakonec tu máme ještě nejzajímavější model Pavilion 27 Quantum Dot. Má 27" PLS Quantum Dot panel s QHD rozlišením 2560×1440 pixelů při 60 Hz. Jde patrně o 8bitovou obrazovku, nicméně v některých materiálech se zmiňuje podpora miliardy barev a vyznačuje se nízkým kontrastem 700:1. Dosahuje však vysokého jasu 400 nitů a má velmi dobré pokrytí barevného gamutu DCI-P3 (mi. 90 %, typicky 93 %). Odezvy GTG činí 14 ms, s overdrive jde o 5 ms. Nechybí ani podpora AMD FreeSync. Zajímavostí tohoto monitoru je tloušťka jen 6,5 mm.
 
HP Pavilion 27 Quantum Dot
 
Monitor má Display Port 1.4, HDMI, jeden USB-C a dva USB 3.0 porty. Jeho maximální spotřeba činí 90 W. Také stojánek tohoto modelu dovoluje náklon od -5° do +25° a montáž na zeď (VESA 100mm). Cena tohoto modelu byla stanovena na $399, na pulty obchodů se dostane v březnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková