www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP Z Turbo Quad Pro: čtyři M.2 PCIe SSD pod kapotou

HP Z Turbo Quad Pro: čtyři M.2 PCIe SSD pod kapotou
, , aktualita
HP odhaluje profesionální SSD úložiště Z Turbo Drive Quad Pro, které má podobu karty pro rozhraní PCI Express 3.0 x16. To je akorát na to, aby mohlo využít čtyři spolupracující SSD pro M.2.
K oblíbeným
reklama
HP Z Turbo Quad Pro je SSD určené pro pracovní stanice a servery, kde bude zapotřebí velice výkonného úložiště, jaké dokáží poskytnout čtyři moderní SSD pro M.2 s podporou PCI Express. Ty v tomto SSD mohou spolupracovat a poskytnout kapacitu až 2 TB (v budoucnu bude pravděpodobně i vyšší) a především datovou propustnost až 9 GB/s. Samozřejmostí už je také podpora NVMe, které dokáže v této podobě oproti AHCI nabídnout až 3x vyšší výkon v náhodném čtení 4K.

Je tedy zřejmé, že jeden Z Turbo Quad Pro může nést celkem čtyři 512GB SSD, přičemž samotných karet můžeme mít v systému tolik, kolik nám nabízí slotů PCI Express x16. V základní podobě toto SSD přichází se dvěma M.2 SSD s kapacitou po 256 GB nebo 512 GB. Doplnění dalších modulů a navýšení kapacity bude snadné. Stačí odklopit kryt a objeví se dostupné sloty pro až 110 mm dlouhé karty.

Karta využívá aktivní chlazení pomocí malého radiálního ventilátoru a obsahuje také šest kondenzátorů, které zajistí, že data uložená v cache budou ještě před vypnutím zapsána do NAND Flash buněk (typ MLC), a jde tedy o End-to-End Data Protection. Dále nechybí podpora TRIM a Secure Erase.

Nové SSD je určen i pro firemní pracovní stanice HP Z440, Z640 a Z840 a podporu mají zajištěnou ve Windows 7 Professional 64-bit s ovladačem Samsung NVMe verze 1.4.7.6 a dále pak ve Windows 8.1 64-bit, Windows 10 64-bit, RHEL 6, SLED 11 SP3 a Ubuntu 14.04. Pokud se rozhodneme, že z tohoto SSD budeme bootovat, můžeme k tomu využít jedno M.2 SSD a další pak spojit dohromady. Pro maximalizaci výkonu ale bude nutné zapojit dohromady všechny čtyři). Karta vybavená pouze dvěma M.2 SSD také nemusí být zapojena do PCI Express x16 a poslouží jí i slot x8.

Ceny HP Z Turbo Drive Quad Pro začínají na 299 USD za 256GB kapacitu a další 256GB moduly lze koupit po 199 USD s dostupností od tohoto měsíce. O 512GB verzích se ve zprávě nepíše.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů