www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HP Z2: miniaturní pracovní stanice i pro CAD

HP Z2: miniaturní pracovní stanice i pro CAD
, , aktualita
Od společnosti HP přichází na trh miniaturní pracovní stanice Z2, která je prý určena pro CAD a jiné "výpočetně intenzivní" využití. Má nabídnout prý průlomový výkon a všestrannost, což obvykle od počítače na motivy NUC neočekáváme.
K oblíbeným
reklama
HP Z2 Mini Workstation se tak v tiskovce tváří jako malý zázrak, a tak se podívejme na to, co nám tento počítač nabídne. Společnost HP v tiskovce jako obvykle neprozrazuje podrobné informace o specifikacích, ale ty se dají naštěstí zjistit i jinde, takže o co jde? Především je třeba poznamenat, že Z2 sice může vypadat podobně jako NUC, ale na rozdíl od něj je podstatně větší, a to 216 x 216 x 58 mm, takže se do něj vejde nejen procesor, ale i GPU.

Do Z2 Mini si můžeme nakonfigurovat procesor Intel Core i3, i5, i7 nebo také některý z procesorů Xeon E3. Dále tu jsou sloty SO-DIMM pro až 32 GB paměti DDR4 a co se týče grafiky, můžeme do počítače vměstnat 2GB NVIDIA Quadro M620. Osobně by mě zajímalo, co je to za grafiku, neboť Google ji našel pouze ve spojení se Z2 Mini. Jen jestli nakonec nejde o Quadro K620 s čipem GM107 se 384 CUDA jádry a paměťmi DDR3 na 128bitové sběrnici, ale může jít také o zbrusu nové a dosud neohlášené GPU.

Dovnitř počítače můžeme vměstnat SSD v podobě M.2 kary pro PCIe, ale také jedno 2,5" zařízení s rozhraním SATA. Co se týče chlazení, je dobré, že CPU a GPU mají své vlastní chladiče, které dohromady vypadají dost výkonně na to, aby počítač běžel s rozumnou hlučností. Ostatně HP se chlubí i tichým během, který je prý o 63 procent nižší v porovnání s jiným jeho podnikovým mini PC. To je skutečně použitelný údaj.

HP Z2 Mini přichází na trh ve dvou hlavních verzích, a to Entry a Performance. Největší rozdíl mezi nimi je, že Entry má tři DisplayPorty a dva USB 3.0 typu A, kdežto Performance přidá další DisplayPort a dva USB 3.1 typu C (ovšem s propustností 5 Gb/s). Oba typy mají ještě další dva USB 3.0 na straně a využít mohou i staré sériové porty. Pak tu jsou pochopitelně ještě audio konektory, Ethernet i Wi-Fi, atd. Napájení zajistí externí adaptér se 135 W.

HP plánuje prodávat své Z2 Mini od tohoto prosince za ceny od 699 USD.

Zdroj: TZ HP
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek